Karahallı Otobüs Bileti

Karahallı Hakkında Bilgi

NÜFUS 10.624
YÜZ ÖLÇÜMÜ 330 km²
İL Uşak
TELEFON KODU 0 276
PLAKA KODU 64
OTOGAR SAYISI 1

Karahallı Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Uşak iline bağlı bir ilçe olan Karahallı, Ege Bölgesi’nde yer alıyor. Uşak ilinin merkezine yaklaşık olarak 62 km uzaklıkta konumlanıyor.

Bölgeye ulaşmak için farklı saatlerde düzenlenen otobüs seferlerini inceleyebilirsiniz. Bunun ardından ise Karahallı otobüs bileti alarak ilçeye ulaşabilirsiniz. Karahallı otobüs firmalarından biri olan Karahallı Koop Seyahat ile Uşak ilinin merkezine ulaşabilirsiniz.

Karahallı’da Gezilecek Yerler

Karahallı otobüs biletinizi aldıktan sonra ilçeye gidebilirsiniz. İlçe genel olarak doğası, tarihi ve kültürüyle dikkat çekiyor. İlçede gezebileceğiniz alanlar ise şöyle sıralanıyor:

  • Clandras Köprüsü: Günümüzden 2500 yıl önce inşa edildiği düşünülen köprü, Karahallı’nın sembolü olarak değerlendiriliyor.
  • Hacı Gedik Köprüsü: Kesme taşlardan oluşan köprünün Hacı Mustafa Bey ile ilgili bir öyküsü bulunuyor.
  • Pepouza Antik Kenti: Tarihsel süreci ve kökeni Frigya Dönemi’ne dayanan antik kent, montaizmin ortaya çıktığı yer olarak kabul ediliyor.

Karahallı’da Ne Yenir?

Karahallı otobüs seferlerini kullanarak ulaşabileceğiniz ilçenin birçok yöresel lezzeti bulunuyor. Tadına bakmanız gereken yiyecekler aşağıda belirtiliyor:

  • Karahallı Ciğeri: Dana ciğeri ve çeşitli baharatlarla hazırlanan yemeklerden biri oluyor. Bölge halkı ve ziyaretçiler tarafından çok beğeniliyor.
  • Kar Şerbeti: Kar ve çeşitli meyve sularının karıştırılarak hazırlandığı içecek, ferah ve taze bir tat deneyimlemenizi sağlıyor.

Karahallı’da Nerede Kalınır?

Karahallı otobüs bilet fiyatlarını değerlendirdikten sonra otobüs biletinizi alabilirsiniz. Otobüsle Karahallı Otogarı’na ulaşabilir, konaklama yerlerine geçebilirsiniz. İlçede çeşitli pansiyon, otel, apart gibi konaklama seçenekleri bulunuyor.

Bölgeye daha kısa süren yolculuk yapmak isterseniz Uşak uçuşlarını inceleyebilirsiniz. Kendiniz için uygun olduğunu düşündüğünüz Uşak uçak biletini alarak bölgede yer alan havaalanına iniş yapabilir ve konaklayacağınız yere geçebilirsiniz.

Karahallı Otogarları

Karahallı Otogarı Yeni, Mehmet Ağa Sk. No:2, 64700 Karahallı/Uşak

Karahallı Merkezli Aktif Otobüs Firmaları

Karahallı Merkezli Faaliyetine Son Vermiş Otobüs Firmaları


Karahallı Kalkışlı Popüler Otobüs Seferleri

* Gösterilen bilet fiyatları son 7 gün içerisinde obilet’ten alınan en uygun fiyatlı biletin fiyatıdır. Güncel bilet fiyatları için lütfen yukarıdan sorgulama yapınız

Karahallı Varışlı Son Sorgulanan Otobüs Seferleri

obilet kullanıcılarının Karahallı üzerinden En Çok Seyahat Ettiği 2 Durak

bus