Gediz Otobüs Bileti

Gediz Hakkında Bilgi

NÜFUS 50.499
YÜZ ÖLÇÜMÜ 1.193 km²
İL Kutahya
TELEFON KODU 0 274
PLAKA KODU 43
OTOGAR SAYISI 1

Gediz Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Gediz, Kütahya’nın popüler ilçelerinden bir tanesidir. Termal kaplıca tesisleriyle ön plana çıkmaktadır. Gediz otobüs bileti satın alma işlemlerinizi obilet.com üzerinden hallederek ilçeyi görebilirsiniz.

Gediz otobüs seferleri çoğunlukla yerel seyahat firmaları tarafından düzenlenmektedir. Bu firmaların hepsini detaylarıyla obilet.com üzerinden görebilirsiniz. Aralarında fiyat ve özellik karşılaştırmaları yaparak kendinize uygun olan firmadan Gediz otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Gediz’de nereler gezilir?

Gediz’de gezebileceğiniz pek çok güzel yer vardır. Eskigediz Beldesi’ne gidip burada bulunan hamam, su kemer ve köprüyü görmelisiniz. Bu belde arkeolojik ve doğal sit alanı olarak kabul edilmektedir.

Gazanferağa Camisi, Gazanferağa Hamamı, Abide Köyü Şehitler Anıtı, Aizonai ve su kemerleri gibi tarihi yapıları mutlaka görmelisiniz.

Muratdağı Termal Turizm Merkezi ve Ilıcasu Termal Turizm Merkezi termal tesislerinden dilediğinize gidip şifalı sularda arınabilirsiniz.

Gediz’de ne yenir?

Gediz’in kaplıcaları kadar tarhanası da meşhurdur. Tarhanasından mutlaka yemelisiniz. Bunun dışında Gediz güveci ve sırık kebabını da mutlaka yemelisiniz.

Gediz’de nerede kalınır?

Gediz konaklama seçenekleri açısından yeterli kapasiteye sahip bir yerdir. Termal tesislerde konaklamanın yanı sıra, merkezde bulunan otel ve öğretmenevinde de konaklayabilirsiniz.

Gediz’e gidip kaplıcasının ve tarhanasının tadını çıkarmalısınız. Obilet.com üzerinden otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Gediz Otogarları

Gediz Otogarı Uluoymak Mah. Nakipoğlu Cd. No:20 43600 Gediz/Kütahya

Gediz Otelleri

bus