Emet Otobüs Bileti

Emet Hakkında Bilgi

NÜFUS 21.145
YÜZ ÖLÇÜMÜ 951 km²
TELEFON KODU 0 274
PLAKA KODU 43
OTOGAR SAYISI 1

Emet Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Kütahya’nın popüler ilçelerinden biri olan Emet, özellikle sağlık turizmi açısından önemli bir noktada yer alıyor. Kaplıcalarıyla ön plana çıkan ile doğası ile de ziyaretçileri büyülüyor. Emet’e gitmek için otobüs bileti alabilirsiniz. Kütahya uçak bileti alarak da havaalanı üzerinden il otogarına ve oradan da ilçeye 30 dakika da bir kalkan dolmuşlar ile ulaşım sağlayabiliyorsunuz.

Kütahya ile Emet arasında 43 kilometrelik bir mesafe bulunuyor. Merkezden kalkan çeşitli servis seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Şehir dışından gelmeyi planlayanlar için de, Emet otobüs firmaları arasında Kütahya Astur, Yaman Turizm, Emet Has Tur ve Kamil Koç en fazla öne çıkanlar arasında.Otobüs seferleri veya uçak seferleriyle tatil planınızı yapabilirsiniz.

Emet’te Gezilecek Yerler

Emet gezilecek ve görülecek yerler açısından oldukça zengin bir alana sahip bulunuyor. Emet otobüs seferleri ile bölgeye gelerek bir yandan konforlu bir tatilin tadını çıkarabilir bir yandan da karış karış her yerini gezebilirsiniz. Mutlaka görülmesi gereken yerler şu şekilde sıralanıyor:

  • Emet Çayı: Hem doğal güzellikleri açısından hem de tarihi açısından oldukça önemli bir noktada bulunuyor. Geçtiği ilçeden adını alan bu çay, özellikle son zamanlarda rafting meraklılarının uğrak yerleri arasında gelmeye başlıyor.
  • Ünlü Bor Maden Tesisleri: Dünyadaki bor miktarının %60’sının çıkarıldığı yer olarak bilinen bu tesisler pek çok alanın gelişmesine öncülük ediyor.
  • Emet Kaplıcaları: Sağlık turizmi açısından önemli olan bölgelerden birisini oluşturuyor. Sularının şifalı olduğuna inanılan kaplıcaları yılda 15 bin kişi ziyaret ediyor.

Emet’te Ne Yenir?

Mutfak kültürüyle ön plana çıkan Emet’in eşsiz lezzetteki yemekleri sadece yöreyle değil aynı zamanda bütün bir ülkeye de yayılmış durumda. Emet otobüs bileti alarak yöresel lezzetleri tadabilirsiniz. Mutlaka denemeniz gereken lezzetler ise şu şekilde sıralanıyor:

  • Şibitli Tavuk Tiridi: Yöreye has lezzetlerin başında gelen bu yemek; bütün tavuk, su, tereyağı, baharat ve yoğurttan yapılıyor. Arzu edilmesi halinde sarımsak sosuyla da servis edilebiliyor. Ağızda dağılan kıvamıyla mutlaka denenmesi gereken lezzetler arasında bulunuyor.
  • Kıymalı Sini Mantısı: Un, yumurta, kıyma ve soğanın karıştırılmasıyla yapılan sini mantısı, görünüş itibariyle de diğer mantılardan ayrılıyor. İlk kez deneyenler için unutulmaz bir lezzet olarak kalıyor.
  • Namaz Lokması: Yapılışı ve tadıyla lokma tatlısıyla birebir aynı olan Namaz lokmasının tek farkı, pişi büyüklüğünde yapılıyor olmasıdır.

Emet’te Nerede Kalınır?

Emet otobüs bilet fiyatları ve uçak fiyatlarını göz önünde bulundurarak yolculuğunuzu planlarken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta konaklama alanlarıdır. Emet bölgesine çok yakın oteller hem ulaşım açısından hem fiyat açısından oldukça uygun. Üstelik yemekli seçeneklerinin dışında spa ve masaj seçeneği bulunan otellerde mevcut bulunuyor. Bunun yanında pansiyon ve butik oteller de yer alıyor. Kütahya uçuşları içinde yine havaalanına servisleri bulunan çeşitli otel seçenekleri de sizlere kolaylık sağlıyor.

Emet Otogarları

Emet Otogarı 43820 Emet/Kütahya


Emet Kalkışlı Popüler Otobüs Seferleri

* Gösterilen bilet fiyatları son 7 gün içerisinde obilet’ten alınan en uygun fiyatlı biletin fiyatıdır. Güncel bilet fiyatları için lütfen yukarıdan sorgulama yapınız

Emet Varışlı Popüler Otobüs Seferleri

* Gösterilen bilet fiyatları son 7 gün içerisinde obilet’ten alınan en uygun fiyatlı biletin fiyatıdır. Güncel bilet fiyatları için lütfen yukarıdan sorgulama yapınız

Emet Otelleri

obilet kullanıcılarının Emet üzerinden En Çok Seyahat Ettiği 7 Durak

bus