Elbistan Otobüs Bileti

Elbistan Hakkında Bilgi

NÜFUS 141.468
YÜZ ÖLÇÜMÜ 2.201 km²
İL Kahramanmaraş
TELEFON KODU 0 344
PLAKA KODU 46
OTOGAR SAYISI 1

Elbistan Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Kahramanmaraş’ın bir ilçesi olan Elbistan, aslında Malatya’ya daha yakın bir konumdadır. Küçük ama önemli bir yerleşim yeridir. Obilet.com üzerinden Elbistan otobüs bileti alma işlemlerinizi halledebilirsiniz.

Elbistan otobüs seferleri yapan firmalar genellikle yerel seyahat firmalarıdır. Bu firmaların hepsini obilet.com üzerinden görebilir, aralarında fiyat karşılaştırmaları yapabilir ve aralarından kendinize uygun olan firmayı seçerek Elbistan otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Elbistan’da nereler gezilir?

Karahöyük Köyü’nde bulunan Karahöyük yapısını mutlaka görmelisiniz. Roma ve Hitit dönemine ait olan bu yapıda pek çok tarihi esere rastlanmıştır.

Ufacıklı Köyü, içerisinde şapel kalıntıları bulunan tarihi köylerden biridir. Roma ve Bizans döneminden kalma olan bu köyü mutlaka görmelisiniz.

Kız Kalesi, Kale Köyü’nde bulunan tarihi bir yapıdır.

Ulu Camii, Hikmet Baba Cami ve Türbesi, Çarşı Camisi-Cami-i Atik de hem dini hem de tarihi yönden ziyaret edilmesi gereken yerlerdir.

Elbistan’da ne yenir?

Elbistan’da bol bol et yemekleri yiyebilirsiniz. Elbistan tava, kebabı ve lahmacunları oldukça lezzetlidir. Bunlardan tatmadan dönmemelisiniz. Hatta Elbistan tava, buraya gelmek için başlı başına bir sebep de olabilir.

Elbistan’da nerede kalınır?

Konaklama açısından az ama her imkan ve bütçeye uygun seçenekler bulunmaktadır. Birkaç otel ve öğretmenevi konaklama için seçebileceğiniz tesislerdir.

Malatya ya da Maraş taraflarına gelirseniz, Elbistan’a muhakkak gitmelisiniz. Otobüs seferleri ve otobüs bileti hakkında obilet.com üzerinden bilgi edinebilirsiniz.

Elbistan Otogarları

Elbistan Otogarı Orhangazi, Elbistan Otogarı, 46300 Elbistan/Kahramanmaraş

Elbistan Otelleri

bus