Doğanyurt Otobüs Bileti

Doğanyurt Hakkında Bilgi

NÜFUS 6.209
YÜZ ÖLÇÜMÜ 193 km²
TELEFON KODU 0 366
PLAKA KODU 37
OTOGAR SAYISI 1

Doğanyurt Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Karadeniz Bölgesi’ndeki Kastamonu ilinin ilçelerinden biri olan Doğanyurt, Batı Karadeniz bölümündeki sahil kıyısında bulunuyor. Kastamonu il merkezine yaklaşık 121 kilometre uzaklıkta bulunan bu beldenin geçim kaynağı ormancılık ve tarıma dayanıyor. Masmavi suları ve altın sarısı kumları ile ziyaretçilerin tercih ettiği başlıca bölgelerin arasında yer alıyor.

Doğanyurt’a ulaşmak için başlanılan yolculukta ilk olarak otogara varılıyor. Otogardan Kastamonu il merkezine ulaşmak için ise dolmuş ve otobüs seferleri mevcut. Doğanyurt otobüs firmaları kapsamında ise Kastamonu Güven Turizm ve Kastamonu Özlem Turizm ön plana çıkıyor.

Doğanyurt’ta Gezilecek Yerler

  • Mesel Kalesi: İlçe merkezinde bulunan bu kale, denizden 150 metre yükseklikte bulunuyor. Antik dönemlerde ibadethane olarak kullanılan Mesel Kalesi’nin kim veya kimler tarafından yaptırıldığı bilinmiyor.
  • Uzunkum: Doğanyurt otobüs seferleri ile ulaşabileceğiniz Uzunkum, yaklaşık 400 metre uzunluğunda sahil şeridine sahip.
  • Kerempe Burnu-Feneri: Yıllardır denizi koruma ve kollama görevi yapan bu fener, Doğanyurt’ta mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında yer alıyor.

Doğanyurt’ta Ne Yenir?

  • Kastamonu Etli Ekmeği: Bilinen etli ekmeğin aksine farklı tarzda yapılan bu lezzet, Doğanyurt otobüs bileti alıp şehre ulaştıktan sonra ilk denenmesi gereken tatların arasında yer alıyor.
  • Banduma: Haşlanmış hindi etinin suyuyla yapılan bu yemek, yöre halkı tarafından oldukça sık tüketiliyor.
  • Patates Paçası: Doğanyurt’taki kahvaltıların vazgeçilmezlerinden olan patates paçası, mutlaka denenmesi gereken lezzetler arasında yer alıyor.

Doğanyurt’ta Nerede Kalınır?

Doğanyurt içerisinde birçok apart ve butik otel seçenekleri bulunuyor. Konaklama konusunda sağladığı imkanlar ile öne çıkan bu oteller, misafirlerine konforlu bir konaklama ve unutulmaz bir tatil geçirme fırsatı sunuyor. Bölgeye gelmek isteyenler Doğanyurt otobüs bilet fiyatlarına göz atıp diledikleri otele rezervasyon yaptırabiliyor.

Alternatif bir seçenek olan havayolunu tercih eden ziyaretçiler, Kastamonu uçak bileti alabiliyor. Tatilseverler, Kastamonu uçuşları ile bölgeye vardıktan sonra otellerine kolaylıkla ulaşım sağlayabiliyor.

Doğanyurt Otogarları

Doğanyurt Otogarı Merkez, Kemal Sarul Cd., 37550 Doğanyurt/Kastamonu
bus