Ana menüye ulaşmak için tıklayınız. İçeriğe ulaşmak için tıklayınız.

Divriği Otobüs Bileti

Bugün Yarın
OTOBÜS BİLETİ BUL

Divriği Hakkında Bilgi

NÜFUS 16.040

YÜZ ÖLÇÜMÜ 2.632km2

İLSivas

TELEFON KODU 0 346

PLAKA KODU 58

OTOGAR SAYISI 1

Divriği Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Sivas’ın en popüler ilçesi Divriği’dir. Tarihte pek çok ilkin yaşandığı bölgelerden de biridir. Türkiye’nin ilk kaymakamlığı ve ilk Sivil Havacılık Okulu burada açılmıştır. Türkiye için de önemli ilçelerden biri olduğunu söyleyebiliriz. Kültürel ve tarihi açıdan pek çok zenginliği bünyesinde barındıran Divriği’ye gidip gezmelisiniz. Obilet.com üzerinden Diviği otobüs bileti alıp seyahatinizi planlayabilirsiniz.

Divriği otobüs seferleri az sayıda firma tarafından düzenlenmektedir. Bu seferleri düzenleyen firmaların hepsini obilet.com üzerinden görüp aralarında kıyaslama yapabilirsiniz. Fiyat ve özellik açısından kendinize en uygun gelen firmayı seçerek Divriği otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Divriği’de nereler gezilir?

Tarihi yapılarıyla ilgi çeken Divriği’de gezecek pek çok şey bulabilirsiniz. Dolu dolu geçecek keyifli bir seyahat sizi beklemektedir.

Divriği Kalesi görmeniz gereken en önemli yapılardan biridir.

Türkiye’nin en önemli eserlerinden biri, İslam mimarisindeki başyapıtların arasında yer alan Ulu Cami’ni görmeden dönmeyin. Hatta buraya geliş sebebiniz Ulu Cami olabilir. Bu eser UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınmıştır. Kendinden önce de sonra da aynı değerde yapılmış başka bir eser daha bulunmamaktadır. İçerisindeki hiçbir motif birbirini tekrar etmemektedir. Ayrıca güneşin vurduğu doğru vakte denk gelirseniz, caminin duvarında namaz kılan insan gölgesi oluştuğunu görebilirsiniz.

Efsanesiyle anılan Kesdoğan Kalesi de ziyaret edilecekler arasındadır. Kalenin civarındaki köyün halkından efsanesini de öğrenebilirsiniz.

Hüseyin Gazi Türbesi ve Hüseyin Gazi’nin ok yarası aldığı yer olan Gazili de ziyaret edilmesi önerilen yerler arasında bulunmaktadırlar.

Mimari açıdan önem taşıyan Divriği Konakları’nı da gezmeyi ihmal etmeyin.

Divriği’de ne yenir?

Divriği’de lezzetli, baharatlı yemekler sizi beklemektedir. Kömbe, kuymak, tutmaç, umaç, ugut, alatlı pilav, çandır baba pilavı, pullu pilav, mumbar, ciğer sarması, kuzu dolması, tırta, baduç aşı, düğürcek aşı, ekşi aşı, yoğurtlu köfte, helle aşı, ince erişte aşı, karayaprak sarması, evelik sarması gibi yöresel lezzetlerini mutlaka denemelisiniz.

Tatlı olarak da; hanım bileği, sarığı burma, hasirde, kar helvası, tava hurması, ballı börek ve ballı kabak gibi tatlılarını tatmayı da unutmayın.

Divriği’de nerede kalınır?

Öğretmenevi ya da misafirhanelerde konaklayabilirsiniz. Dilerseniz, Sivas’ın merkezinde kalıp Divriği’de gezintiye de çıkabilirsiniz.

Divriği, Doğu kültürünü merak edenlerin ilgisini çekecek özel bir yerdir. Mutlaka gitmelisiniz ve tadını çıkarmalısınız. Obilet.com üzerinden Divriği otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Divriği Hakkında Blog Yazıları

Divriği Merkezli Aktif Otobüs Firmaları

Divriği Merkezli Faaliyetine Son Vermiş Otobüs Firmaları

Seçiniz
Geçmiş Aramalar