Yozgat Otobüs Bileti

Yozgat Hakkında Bilgi

NÜFUS 444.211
YÜZ ÖLÇÜMÜ 14.074 km²
TELEFON KODU 0 354
PLAKA KODU 66
OTOGAR SAYISI 2

Yozgat Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Yozgat, İç Anadolu’nun kendi halinde şehirlerinden biridir. Kendine has kültürü ve insanıyla bilinen, sevilen bir yerdir. Bir İç Anadolu turu yapmak isterseniz, Yozgat’ı mutlaka turun içine dahil etmelisiniz. Obilet.com üzerinden Yozgat otobüs biletinizi satın alın ve şehri keşfetmeye başlayın.

Yozgat otobüs bileti almak için obilet.com üzerinden işlemlerinizi halledebilirsiniz. Burada, Yozgat otobüs seferleri yapan firmaların hepsini bir arada görme imkanına sahipsiniz. Fiyat ve özellik karşılaştırması yaparak bütçenize uygun olan firmadan biletinizi online olarak satın alabilirsiniz.

Yozgat’ta nereler gezilir?

Yozgat, pek çok İç Anadolu şehri gibi düz ve taşlık bir şehirdir. Çeşitli tarihi kalıntılara ve mimari yapılara ev sahipliği yapmaktadır.

Yozgat’a gelince görmeniz gereken yerlerden ilki, harabeler ve höyüklerdir. Ankova Harabeleri, Çengeltepe Höyüğü’nü gezebilirsiniz.

Saat Kulesi, şehrin simgelerinden biridir.

Çapanoğlu Camii, Başçavuşoğlu Camii, Cevahir Ali Efendi Camii ve Ulu Camii de ziyaret edilmesi gereken dini ve tarihi yapılardır. Mimari açıdan da görülmeye değerdir.

Çeşka Kalesi ve Keçi Kalesi’ne de gidebilirsiniz.

Doğanın ve yeşilin tadını çıkarmak isterseniz, kuru gibi duran bu şehrin güzel ormanlarına gidebilirsiniz. Birbirinden farklı ağaç çeşitlerine ev sahipliği yapan Çayıralan Ormanları, bol suyu ve temiz havasıyla başka bir diyara benzeyen Çamlık’a gidebilirsiniz.

Piknik ve yürüyüş yaparak tadını çıkarabileceğiniz Karanlık Dere ile Akdağ Ormanları’na da gidebilirsiniz.

Şifalı bir tatil geçirmek isterseniz, pek çok hastalığa iyi gelen kaplıcalara gidebilirsiniz. Sarıkaya, Karadikmen, Yerköy Kaplıcaları ile Yeşilova Ilıcası oldukça güzel ve şifalı yerlerdir.

Yozgat’ta ne yenir?

İç Anadolu’nun hemen hemen her şehri gibi hamur işleri ve buğday ağırlıklı yemekleri bulunmaktadır.

En lezzetli ve popüler yöresel yemekleri testi kebabı ve Yozgat tandır kebabıdır. Hele ki, tandır kebabını yemeden gitmemelisiniz.

Yozgat böreği, madımak, bulgur pilavı, arabaşı, bezdirme ve pezzik cacığı da denemeniz gereken diğer yöresel lezzetlerdir.

Yozgat’ta nerede kalınır?

Şehir merkezinde her bütçeye uygun otel bulabilirsiniz.

Tatilinizin odak noktası kaplıcalar olacaksa, çevrelerinde bulunan termal tesislerde konaklayabilirsiniz.

Yozgat, sahip olduğu mimari yapıları ve lezzetli tandır kebabıyla görülmeye değer bir şehirdir. Vakit kaybetmeden Yozgat otobüs bileti alıp şehri keşfetmelisiniz.

Yozgat Otogarları

Yozgat Otogarı +903542125808 Karatepe, Fuar Cd. No:78, 66100 Yozgat Merkez/Yozgat

Yozgat Merkezli Aktif Otobüs Firmaları

Yozgat Merkezli Faaliyetine Son Vermiş Otobüs Firmaları

Yozgat Otelleri

bus