Ana menüye ulaşmak için tıklayınız. İçeriğe ulaşmak için tıklayınız.

Dargeçit Otobüs Bileti

Bugün Yarın
OTOBÜS BİLETİ BUL

Dargeçit Hakkında Bilgi

NÜFUS 27.722

YÜZ ÖLÇÜMÜ 519km2

İLMardin

TELEFON KODU 0 482

PLAKA KODU 47

OTOGAR SAYISI 1

Dargeçit Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Dargeçit, Mardin’in ilçelerinden bir tanesidir. Süryani kültürünün hakim olduğu özel bir ilçedir. Obilet.com üzerinden Dargeçit otobüs bileti satın alma işlemlerinizi hallederek ilçeyi keşfedebilirsiniz.

Dargeçit otobüs seferleri sadece yerel seyahat firmaları tarafından yapılmaktadır. Bu firmaların tamamını obilet.com üzerinden detaylı şekilde görebilirsiniz. Aralarında fiyat ve özellik karşılaştırmaları yaparak kendinize en uygun firmadan Dargeçit otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Dargeçit’te nereler gezilir?

Dargeçit’te gezilecek çok fazla nokta bulunmamaktadır. Mekan ve yapıdan çok Süryani kültürünü keşfedebilirsiniz. Pek çok dinin bir arada yaşandığı bu ilçede özellikle kiliseleri gezmelisiniz. Alice Süryani, Ortodoks, Protestan ve Katolik mezarlıkları ile Ermeni mezarlığını da ziyaret edebilirsiniz.

Dargeçit’te ne yenir?

Süryani kebabı ve şarabı başta olmak üzere pek çok lezzetli yöresel yemek bulunmaktadır. Bu lezzetleri tatmadan asla dönmeyin.

Dargeçit’te nerede kalınır?

Dargeçit’te konaklama seçenekleri biraz kısıtlıdır. İlçede bulunan öğretmenevinde konaklayabilirsiniz.

Dargeçit, farklı dinlerin ve kültürlerin yaşandığı bir ilçe olarak mutlaka keşfedilmelidir. Obilet.com üzerinden biletinizi satın alıp tatilinizi hayata geçirebilirsiniz.

Dargeçit Otogarları

Dargeçit Otogarı Tepebaşı Mh. 47750 Dargeçit/Mardin
Seçiniz
Geçmiş Aramalar