Çıldır Otobüs Bileti

7/24 Müşteri Hizmetleri
Güvenli Ödeme
Komisyon Yok, Ücretsiz
Ayda 25 Milyondan
Fazla Ziyaretçi
İki Dakikada
Biletini Al
İptal Edilen Bilete
Kesintisiz İade

Çıldır Hakkında Bilgi

NÜFUS 9.759
YÜZ ÖLÇÜMÜ 988 km²
İL Ardahan
TELEFON KODU 0 242
PLAKA KODU 75
OTOGAR SAYISI 1

Çıldır Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

çıldır, Ardahan ilinin içerisinde yer alan beş ilçeden birisidir. Tarih boyunca birçok medeniyetin egemenliği altında yer almıştır. Son olarak Osmanlı hakimiyetinde kalmıştır. Tarihi açıdan eserler mevcuttur. İklimsel olarak bakıldığında karasal İklimin hüküm sürdüğü görülmektedir. Kışları oldukça çetin geçmektedir. Neredeyse hayat durma noktasındadır. Fakat bununla beraber ilçede bulunan çıldır gölünün donmasından dolayı ilçeye yerli yabancı turistlerde gelmektedir. Gölde tutulan balıklar gerekli işletmelerce gelen misafirlere sunulmaktadır.

çıldır Otobüs Biletini Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

çıldır otobüs bileti aldıktan sonra bilinmesi gereken Ardahan il merkezinden yaklaşık bir saat kırk beş dakikalık mesafede yer almaktadır.

İlçeye hangi mevsimde gidildiği de önem teşkil etmektedir. Yazın gidilecekse sorun yaşanmamaktadır. Fakat eğer kışın gidilecekse iklim şartlarını göz önünde bulundurup o şekilde gidilmesi gerekmektedir.

çıldır pişman olmayacağınız doğal güzelliği bol olan bir yerdir.

çıldır'ı Ziyaret Etmek İçin 5 Sebep

  • ülkemizde gezip görülmesi gereken yerlerin başında olması
  • Kışın o muhteşem güzelliğini görmek ve etkinlikleri seyretmek, katılmak
  • Farklı tatları ve çeşitteki yemekleri tadabilmek
  • Yazın yaylalardaki mesire alanlarında güzel hava ve ortamda piknik yapabilme
  • Tarih ve doğanın iç içe olduğu bu güzel ve şirin ilçe mutlaka görülmelidir.

çıldır'da Gezilecek Yerler

Baktığımızda ilçede gezilebilecek yerler; İlçe kışın bembeyaz bir görüntüye sahiptir. İlkbahar ve Yazın ise yerini yeşile ve çayır otlaklarına bırakmaktadır.

Gezilecek mekanlara baktığımızda; Şeytan Kalesi, Akçakale Adası, çıldır Gölü, Kurt Kalesi, Taşköprü Kitabeleri( Urartu) bunlar sadece ilk akla gelen yerlerdir.

Yaylaları oldukça güzeldir ve temiz hava için birebirdir. Şehrin gürültüsünden kurtulup tatil yapmak için birebir yerlerden sadece bir tanesidir.

çıldır bileti alarak bu yerlerin keyfini çıkarabilirsiniz.

çıldır'da Ne Yenir? Neleri Meşhurdur?

çıldır'a baktığımızda yöresel lezzetler ilçe halkının çeşitliliğine bağlı olarak değişim göstermiştir. Kafkasya'dan gelen göçler nedeniyle yemeklerde çoğalmıştır.

Bu yemeklerin başında; Evelik Aşı, Bozbaş, Elma Dolması, Ekmek Aşı, Pişi, Kuymak(mıhlama), Tutmaç çorbası, Helle çorbası, çinçar çorbası, Lenger Kebabı gibi lezzetler yer almaktadır.

Bunun dışında çıldır Gölü'nde tutulan balıkta bolca tüketilmektedir.

Çıldır Otogarları

Çıldır Merkezli Faaliyetine Son Vermiş Otobüs Firmaları


Çıldır Kalkışlı Popüler Otobüs Seferleri

* Gösterilen bilet fiyatları son 7 gün içerisinde obilet.com’dan alınan en uygun fiyatlı biletin fiyatıdır. Güncel bilet fiyatları için lütfen yukarıdan sorgulama yapınız

Çıldır Varışlı Popüler Otobüs Seferleri

* Gösterilen bilet fiyatları son 7 gün içerisinde obilet.com’dan alınan en uygun fiyatlı biletin fiyatıdır. Güncel bilet fiyatları için lütfen yukarıdan sorgulama yapınız