Ana menüye ulaşmak için tıklayınız. İçeriğe ulaşmak için tıklayınız.

Bucak Otobüs Bileti

O BİLETİ BUL

NÜFUS 64.783

YÜZ ÖLÇÜMÜ 1.511km2

İLBurdur

TELEFON KODU 0 248

PLAKA KODU 15

OTOGAR SAYISI 1

Bucak seferleri En Çok Tercih Edilen 8 Firma

Bucak Otogarları

Bucak Otogarı 15300 Bucak/Burdur

Bucak Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Bucak, Burdur’un önemli ilçelerinden biridir. Aynı zamanda, Antalya’ya da yakın olması sebebiyle özel bir konumdadır. Keyifli bir gezi yapmak ve burayı keşfetmek isterseniz, obilet.com üzerinden Bucak otobüs bileti satın alabilirsiniz.

Bucak otobüs seferleri yapan firmaların hepsini obilet.com üzerinden görebilirsiniz. En ince detaylarına kadar özelliklerini ve fiyatlarını inceleyebilirsiniz. Bu inceleme sonucunda aralarında karşılaştırma yaparak kendinize en uygun olan firmayı seçip Bucak otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Bucak’ta nereler gezilir?

Bucak, tarihi yapılar açısından oldukça zengin bir yerdir. Seyahatine tarih ve kültür dokunuşları yapmayı sevenler için burası oldukça ideal bir yerdir.

Bucak’ta görmeniz gereken en önemli yerlerden biri, İncirhan Kervansarayı’dır. Burası, Selçuklular zamanından kalma bir yapıdır. Büyük bir kısmı tahrip olsa da, hala görülmeye değerdir.

Susuz Köyü’nde bulunan Susuz Kervansarayı, mimari ve tarihi açıdan önemli bir yapıdır. Mutlaka görmeniz gereken yerler listesine eklemelisiniz.

Konumu nedeniyle uçurum anlamına gelen bir ismi olan Kremna, Antik Pisidia bölgesinin en önemli kentlerinden biridir. Gezerken oldukça keyif alacağınız özel bir yerdir.

Kodrula, Kestel Köyü civarında bulunan ve Helenistik dönemden kalma bir antik kenttir.

Sia yani, Taştanadam ise; Antalya-Burdur yolu üzerinde bulunur. İçerisinde sur, kilise, ev ve şehir yapısı kalıntıları bulunan ve çam ormanlarının çevrelediği oldukça özel ve büyük bir antik kenttir.

Ayrıca, Antalya yolu üzerinde bulunan ormanları ve orada bulunan baraj göllerini ziyaret edebilir; Antalya’ya gidip deniz ve güneşle de buluşabilirsiniz.

Bucak’ta ne yenir?

Bucak’ta tatlı su balıkçılığı oldukça gelişmiştir. Bu yüzden özellikle tatlı su balıklarından tatmalısınız. Bunların dışında; dirmil kebabı, tavuk dolması, göynek dolması, bulamaç aşı, haşhaş böreği, incir dolması ve kenevir helvası gibi yöresel lezzetlerinden de tatmalısınız.

Bucak’ta nerede kalınır?

Bucak’ta konaklama seçenekleri kısıtlıdır ama var olanlar her bütçeye ve imkana uygundur. İlçenin merkezinde bulunan otellerden dilediğinizde konaklayabilirsiniz.

Bucak, tarihi yapıları ve antik kentleriyle ülkenin görülmesi gereken önemli ilçelerinden biridir. Bu tür gezilerden hoşlanıyorsanız, rotanızı Bucak’a çevirmelisiniz. Obilet.com üzerinden Bucak otobüs seferleri ile ilgili detaylı bilgi alıp seyahatinizi planlayabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Bucak Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Bucak Otobüs Bileti Almak için Bucak Otobüs Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların Bucak Otobüs Biletlerini Karşılaştırmak için oBilet.com!
Rota Fiyat
Ankara - Bucak 60,00 TL
Denizli - Bucak 28,00 TL
Antalya - Bucak 12,00 TL
İzmir - Bucak 43,00 TL
Eskişehir - Bucak 40,00 TL
Seçiniz
Geçmiş Aramalar
;