Azdavay Otobüs Bileti

Azdavay Hakkında Bilgi

NÜFUS 6.885
YÜZ ÖLÇÜMÜ 759 km²
İL Kastamonu
TELEFON KODU 0 366
PLAKA KODU 37
OTOGAR SAYISI 1

Azdavay Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Azdavay, Kastamonu ilçelerinden bir tanesidir. Doğal ve tarihi güzellikler açısından pek çok önemli alana sahiptir. Obilet.com üzerinden Azdavay otobüs bileti alıp güzellikleri keşfetmelisiniz.

Azdavay otobüs seferleri yapan firmaları çoğu yerel seyahat firmalarıdır. Firmaların hepsini obilet.com üzerinden detaylı şekilde görebilirsiniz. Aralarında fiyat ve özellik karşılaştırmaları yapabilirsiniz. Karşılaştırma sonucunda uygun bulduğunuz firmadan Azdavay otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Azdavay’da nereler gezilir?

Azdavay’da gezip görülmesi gereken çok özel yerler vardır. Devrekani Çayı üzerinde kurulan bu ilçede pek çok güzellik vardır ve önemlisi Aşıklar Köprüsü’dür. Burası, ilçenin simgelerinden bir tanesidir.

Gerçek bir doğa harikası olan Çatak Kanyonu, M.Ö. dönemlerden kalma Medil Mağarası ve Azdavay Şelalesi ziyaret edilmesi gereken önemli yerler arasındadır.

Akcasu, Suğla Yaylası, Mercimeklik Kayası, Kız Kayası, Tabaklı Kayası gibi mesire yerlerine gidip piknik yapın ve doğanın tadını çıkarın.

Azdavay’da ne yenir?

Azdavay’da oldukça lezzetli yöresel yemekler bulunmaktadır. Arpa çorbası, baş çorbası, bulamaç çorbası, çevirme, kaynatma, sarımsaklı çorba, mercimekli hamur, çiçek dolması, ıspıt sarması, pancar dolması, akıtma ekmeği, çökelek ekmeği, gözleme, banduma, küre böreği, biryan, ayva yemeği, döner ve fasulye yaprağı dolması yemeklerini mutlaka tatmalısınız.

Azdavay’da nerede kalınır?

Azdavay’da az sayıda konaklama tesisi bulunmaktadır. Öğretmenevi, otel ve çadır gibi seçenekler arasından kendinize uygun olan tesislerde kalabilirsiniz.

Azdavay, doğal ve tarihi güzellikleriyle mutlaka görülmesi gereken özel bir yerdir. Obilet.com üzerinden otobüs biletinizi alarak yola çıkabilirsiniz.

Azdavay Otogarları

obilet kullanıcılarının Azdavay üzerinden En Çok Seyahat Ettiği 8 Durak

bus