Aşkale Otobüs Bileti

7/24 Müşteri Hizmetleri
Güvenli Ödeme
Komisyon Yok, Ücretsiz
Ayda 16 Milyondan
Fazla Ziyaretçi
İki Dakikada
Biletini Al
İptal Edilen Bilete
Kesintisiz İade

Aşkale Hakkında Bilgi

NÜFUS 23.471
YÜZ ÖLÇÜMÜ 1.507 km²
İL Erzurum
TELEFON KODU 0 442
PLAKA KODU 25
OTOGAR SAYISI 1

Aşkale Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Aşkale, Erzurum’un önemli ilçelerinden biridir. Tarihi eserlerinin çoğu tahribata uğramış olsa da, Erzurum’a yolunuz düştüğünde buraya da uğramanız tavsiye edilir. Obilet.com üzerinden Aşkale otobüs bileti satın alma işlemlerinizi halledebilirsiniz.

Aşkale otobüs seferleri, sadece yerel firmalar tarafından yapılmaktadır. Bu firmaların hepsini obilet.com üzerinden görebilirsiniz. Firmaların arasında fiyat ve özellik karşılaştırmaları yapabilirsiniz. Böylece kendinize en uygun olan firmayı seçip Aşkale otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Aşkale’de nereler gezilir?

Dağlık bir bölgede bulunan bu ilçede gezip görmeniz gereken az sayıda yer vardır. Genellikle fabrikaların ve askeri birliklerin bulunduğu bir bölgedir.

İlk olarak, Ortabahçe beldesinde bulunan Cinsi Höyük’e gidebilirsiniz. SİT alanı ilan edilen bu bölge, Tunç Çağı’nda bile yerleşimin olduğu düşünülen bir bölgedir. Arkeolojik kazı alanlarından biridir.

Aşkale Kalesi, tahribata uğradığı için geriye çok az bir kalıntı kalmıştır. Dilerseniz, bunları görebilirsiniz.

Evrenli Köyü’nün karşısında bulunan ve kesme taşlardan yapılan Evrenlik Kümbeti de görülmesi gereken yapılar arasında yer almaktadır. Kim tarafından ve ne zaman yaptırıldığı bilinmemektedir.

Ağveyis Hanı, Yavuz Sultan Selim döneminden kalma özel bir yapıdır. Ama bir yangın sonrası tahribata uğramıştır ve samanlık olarak kullanılmaya başlanmıştır. Dilerseniz, bu halini görebilirsiniz.

Hacıbekir Kervansarayı, Bizanslılardan kalma önemli bir yapıdır.

Ziravank Harabeleri ise, Roma-Bizans dönemlerinden kalma bir yapılaşmanı kalıntılarıdır. Cami, kilise, manastır, hamam, kervansaray ve han kalıntıları vardır.

Kop Dağ sırtlarında bulunan Kop Şehitleri Abidesi de ziyaret etmeniz gereken özel ve önemli bir yerdir. I. Dünya Savaşı şehitleri adına yaptırılmıştır.

Aşkale’de ne yenir?

Erzurum sınırları içerisinde yemeniz gereken en özel lezzet, cağ kebabıdır. Ayrıca, den çorbası ve hıngel gibi yöresel yemekleri, burma kadayıf dolması tatlısını da mutlaka yemelisiniz.

Aşkale’de nerede kalınır?

Aşkale, küçük bir yerleşim yeri olduğu için az sayıda konaklama seçeneği bulunmaktadır. Birkaç küçük otel ve öğretmenevi konaklamak için tercih edebileceğiniz tesislerdir.

Erzurum’a giderseniz, Aşkale’de ufak bir gezintiye çıkabilirsiniz. 1-2 gün ayırdığınız takdirde tüm bölgeyi gezebilirsiniz. Obilet.com üzerinden Aşkale otobüs biletinizi satın alabilir ve seyahatinizi planlamaya başlayabilirsiniz.

)

Aşkale Otogarları

Aşkale Merkezli Faaliyetine Son Vermiş Otobüs Firmaları


Aşkale Kalkışlı Popüler Otobüs Seferleri

* Gösterilen bilet fiyatları son 7 gün içerisinde obilet.com’dan alınan en uygun fiyatlı biletin fiyatıdır. Güncel bilet fiyatları için lütfen yukarıdan sorgulama yapınız

Aşkale Varışlı Popüler Otobüs Seferleri

* Gösterilen bilet fiyatları son 7 gün içerisinde obilet.com’dan alınan en uygun fiyatlı biletin fiyatıdır. Güncel bilet fiyatları için lütfen yukarıdan sorgulama yapınız