Afşin Otobüs Bileti

7/24 Müşteri Hizmetleri
Güvenli Ödeme
Komisyon Yok, Ücretsiz
Ayda 25 Milyondan
Fazla Ziyaretçi
İki Dakikada
Biletini Al
İptal Edilen Bilete
Kesintisiz İade

Afşin Hakkında Bilgi

NÜFUS 81.390
YÜZ ÖLÇÜMÜ 1.502 km²
İL Kahramanmaraş
TELEFON KODU 0 344
PLAKA KODU 46
OTOGAR SAYISI 1

Afşin Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Afşin, Kahramanmaraş’ın ilçelerinden biridir. Genellikle Afşinliler buraya tatil amaçlı gelir ama onun dışında çok ziyaretçisi olmaz. Bu yüzden çok turistik bir yer olduğundan bahsetmek mümkün değildir. Eğer bir gün Kahramanmaraş’ın tamamını keşfetmek isterseniz, rotanızı buraya da çevirmelisiniz. Obilet.com üzerinden Afşin otobüs bileti alarak gidebilirsiniz.

Afşin otobüs seferleri yapan firmaların sayısı çok olmamakla birlikte, direkt yapanı da pek yoktur. Ama obilet.com üzerinden direkt ya da dolaylı olarak Afşin’e gelen otobüs firmalarının hepsini görebilirsiniz. Aralarında kıyaslama yaparak kendiniz için en uygun olan seyahat firmasını seçebilirsiniz. Bu şekilde, en ekonomik Afşin otobüs biletini satın alabilirsiniz.

Afşin’de nereler gezilir?

Afşin ilçesi, Kahramanmaraş’ın pek çok tarihi yapısına ev sahipliği yapan bir ilçesidir. Özellikle arkeoloji temalı tarihi gezileri seviyorsanız, burası sizin için doğru bir rota olacaktır.

Afşin’in Marabız Köyü’nde bulunan Hurman Kalesi görülmesi gereken ilk yapılardan biridir. Bizans döneminden kalma önemli bir yapıdır.

Afşin’in batısında kalan bölgede bulunan Eshab-ı Kehf Külliyesi’ni de görmelisiniz. İçerisinde kervansaray, cami, ribat ve çeşitli kalıntılar bulunmaktadır.

Selçuklular döneminden kalma Kuruhan’ı da listeye ekleyebilirsiniz.

Afşin’e bağlı olan Tanır Köyü, çeşitli kazılara ev sahipliği yapan bir köydür. Burada bulunan Yassı Höyük’ün yanı sıra, Roma döneminden kaldığı belirlenen su yolları, duvar ve bentleri de görmelisiniz.

Kız-Oğlan Kayası olarak da anılan Kaşanlı Köyü kabartmasını da görmelisiniz.

Afşin’ bağlı olan Yazıköy, Örenderesi ve Binboğa gibi ormanlık alanlarda doğayla iç içe olmanın tadını çıkarabilirsiniz.

Afşin’de ne yenir?

Kahramanmaraş mutfağına dair tüm yöresel lezzetleri burada bulabilirsiniz.

Afşin tava, bakla kıyması, içli köfte, cıyaklama ve Çerkez kömbesi buraya gelince mutlaka yemeniz gereken yöresel lezzetlerdir.

Afşin’de nerede kalınır?

Afşin’e gelmek için Elbistan ya da Kahramanmaraş’ın merkezinde de konaklayabilirsiniz. Eğer kamp temalı tatilleri seviyorsanız; Yazıköy, Örenderesi ve Binboğa gibi ormanlık yerlerde bulunan kamp alanlarında da çadır kurarak kalabilirsiniz.

Afşin, ev sahipliği yaptığı tarihi yapıları ve misafirperver insanları ile sizi mutlu edecek yerlerden biridir. Obilet.com üzerinden Afşin otobüs bileti alarak yola çıkabilirsiniz.

Eski adı Arabisus olan Kahramanmaraş'ın ilçesi Afşin Elbistan Ovasında Binboğa dağlarının eteklerinde kurulmuş tarihi milattan önceki eski yıllara dayanan bir ilçedir. Zamanla birçok isim alan ve şuan ki ismini Selçuklu Hükümdarı Afşinbey'den alan ilçe ovada kurulmuş en eski yerleşim yerlerinden olarak bilinir.

Afşinde Hititler, Persler, Makedonyalılar ve daha birçok medeniyetin hüküm sürdüğü Afşin bugüne kadar en fazla medeniyet barındıran yer olarak Cumhuriyet tarihine geçmiştir.

Afşin'e Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Afşin otobüs bileti aldıktan sonra bilmeniz gerekirse tarihte bütün medeniyetlerin gelip geçtiği ve kalıntıları olan bir ilçeye yolculuk yapacaksınız. Termik Santrallerin bulunduğu ilçe ekonomik olarak da canlılık kazanmıştır. Birçok medeniyetin izi bulunan Afşin'de tarih bilginize bilgi ekleyebilirsiniz.

Karasal İklimin hakim olduğu bu ilçeye yaz aylarında geldiyseniz mutlaka ören Yerini ve yaylaları görmelisiniz. Tarımsal alanlarda son yılların en fazla üretilen bitkisi olan ayçiçeği tarlalarını gezebilirsiniz. Afşin merkezde bulunan ve Danişmentliler zamanında inşa edilip bugün ibadete açık olan Ulu camiyi ziyaret edebilirsiniz.

Afşin'i Ziyaret Etmek İçin 5 Sebep

• En eski medeniyetlerin izlerini görmek

• Yöresel lezzetlerden tatmak

• Eshab-ı Keyf külliyesi'ni ziyaret etmek

• Dede Baba türbesini görmek

• Hurman kalesine çıkmak

Afşinde Gezilecek Yerler

Birçok medeniyetin gelip geçtiği bu ilçede gezilip görülecek sayısız tarihi mekan ve değer bulunmaktadır. Bunların başında Danişmentliler tarafından inşa edilen en eski yapılardan biri olmasına rağmen günümüzde ibadet için halka açık olan Afşin merkezdeki Ulu camidir.

Diğer tarihi değerler ise; Eshab- ı Keyf Külliyesi, Dede Baba Türbesi, Human kalesidir. Afşin bileti alarak kültürel bir gezi düzenleyebilirsiniz.

Afşin'de Ne Yenir Neleri Meşhur

Her ilçede olduğu gibi burada da bir çok yöresel lezzet bulunmaktadır. Afşin'in diğerlerinden farkı olarak birçok medeniyet görüp geçirmesi ve Elbistan ovasında yer alması olarak gösterilebilir.

Kahramanmaraş denince herkesin aklına dökme dondurma gelir ki bütün ilçelerinde de meşhurdur. Buraya yolunuz düşerse Sumaklı dolma, Bimbar dolması, içli köfte, patatesli Maraş köftesi tatmadan dönmeyin.

Afşin Otogarları

Afşin Otogarı Beyceğiz Mh. 46500 Afşin/Kahramanmaraş


Afşin Kalkışlı Popüler Otobüs Seferleri

* Gösterilen bilet fiyatları son 7 gün içerisinde obilet.com’dan alınan en uygun fiyatlı biletin fiyatıdır. Güncel bilet fiyatları için lütfen yukarıdan sorgulama yapınız

Afşin Varışlı Popüler Otobüs Seferleri

* Gösterilen bilet fiyatları son 7 gün içerisinde obilet.com’dan alınan en uygun fiyatlı biletin fiyatıdır. Güncel bilet fiyatları için lütfen yukarıdan sorgulama yapınız