Acıgöl Otobüs Bileti

7/24 Müşteri Hizmetleri
Güvenli Ödeme
Komisyon Yok, Ücretsiz
Ayda 25 Milyondan
Fazla Ziyaretçi
İki Dakikada
Biletini Al
İptal Edilen Bilete
Kesintisiz İade

Acıgöl Hakkında Bilgi

NÜFUS 19.203
YÜZ ÖLÇÜMÜ 456 km²
İL Nevşehir
TELEFON KODU 0 384
PLAKA KODU 50
OTOGAR SAYISI 1

Acıgöl Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Acıgöl, Göller Bölgesi’nin kuzeybatısında yer alan bir göldür. Çevresini 1500-2000 metre uzunluklarında volkanik kayalar ve kireç taşlarından meydana gelmiş dağlar sarmıştır. Doğanın içinde keşiflerle dolu tatilleri seviyorsanız, Acıgöl gelmeniz gereken bir bölgedir. Bunun için obilet.com üzerinden Acıgöl otobüs biletini satın alarak seyahatinizi başlatmış olabilirsiniz.

Acıgöl otobüs bileti alma işlemlerinizi en ekonomik ve hızlı şekilde halletmek için obilet.com sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Burada Acıgöl otobüs seferleri düzenleyen firmaların hepsini bir arada görüp aralarında fiyat ve özellik karşılaştırması yapma imkanına sahipsiniz. Bu da bütçenize en uygun olan bileti almanız için yardımcı olmaktadır.

Acıgöl’de nereler gezilir?

Acıgöl, doğa harikası bir yerdir. Suyunun tuzluluk oranının yüksek olması balıkların yaşaması için elverişli olmasını engeller. Ama flamingoların evi olmasını sağlar. Çevre Bakanlığı tarafından koruma altına alınmış olan özel bir bölgedir. Volkanik bir patlama sonucu oluşan gölün derinliği de 300 metreyi geçmektedir.

Afyonkarahisar ile Denizli’nin arasında bulunan Acıgöl, ülkenin tek, dünyanın da ikinci büyük, temiz ve doğal sodyum potansiyeline sahip kapalı havzasıdır. Kuşlar Cenneti olarak da bilinen bu gölde, pek çok kuş bilimci araştırma yapmaktadır. Burada 20 familyaya ait 176 kuş türü bulunmaktadır. Ancak son yıllarda çevresinde kurulan fabrikalar nedeniyle kuş türleri de tehlike altına girmiştir.

Dilerseniz, çevresine kamp kuran kuş gözlemcileri arasına katılarak farklı bir tatil geçirebilirsiniz ya da günübirlik geziye de gelebilirsiniz.

Acıgöl’de ne yenir?

Acıgöl’e Afyonkarahisar ya da Denizli’den geçiş yapabileceğiniz için yemeklerinizi de bu şehirlerden birinde yiyebilirsiniz.

Afyon’un bol etli, kaymaklı mutfağının karşısında Denizli’nin daha hafif, zeytinyağlı ve et yemekleri ile dolu mutfağı bulunmaktadır. Hangi şehrin mutfağı damağınıza hitap ediyorsa, orayı seçip yemeklerini yiyebilirsiniz.

Acıgöl’de nerede kalınır?

Acıgöl’e gelmek için konaklama konusunda da yemek konusunda olduğu gibi Denizli ya da Afyonkarahisar’da bulunan konaklama imkanlarından faydalanmak durumundasınız. Buralarda konaklayıp gölün bulunduğu alana araçla gelebilirsiniz. Bilet almak için obilet.com sayfası üzerinden Acıgöl otobüs biletlerini inceleyip en uygun bulduğunuzu satın alabilirsiniz.

Acıgöl Otogarları

Acıgöl Otobüs Terminali Aksaray Cad. Çayırlık Mh. Acıgöl/Nevşehir

Acıgöl Merkezli Faaliyetine Son Vermiş Otobüs Firmaları


Acıgöl Kalkışlı Popüler Otobüs Seferleri

* Gösterilen bilet fiyatları son 7 gün içerisinde obilet.com’dan alınan en uygun fiyatlı biletin fiyatıdır. Güncel bilet fiyatları için lütfen yukarıdan sorgulama yapınız

Acıgöl Varışlı Popüler Otobüs Seferleri

* Gösterilen bilet fiyatları son 7 gün içerisinde obilet.com’dan alınan en uygun fiyatlı biletin fiyatıdır. Güncel bilet fiyatları için lütfen yukarıdan sorgulama yapınız