Bus Tickets to Sart

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Sart

CITY Manisa
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Sart Bus Ticket

Manisa Salihli ilçesine bağlı olan Sart, Antik dönemde Lidyalılar devletine başkentlik yapmış tarihî değeri yüksek bir semt olarak biliniyor. Şimdilerde Sardies Antik Kent’e ev sahipliği yapıyor olması kültürel açıdan da zengin olduğunu gösteriyor.

Sart otobüs biletiniz ile Salihli Otogarı’na varıyorsunuz. Salihli Otogarı’ndan Sart'a ulaşmak için Sart otobüs seferleri veya dolmuş seferleri bulunuyor. Bizim Iğdır Seyahat, Beydağı Turizm ve Gökbey Seyahat, Sart otobüs firmaları arasında yer alıyor. Dilerseniz otogardan şehir merkezine seyahat eden turizm acenteleri de mevcut.

Sart'da Gezilecek Yerler

İsmini Sardies Antik Kenti’nden alan küçük ve büyüleyici bir görünüme sahip olan Sart'da gezilebilecek birkaç yeri sizin için derledik.

  • Sardies Antik Kenti: Sardies Lidyalıların başkenti ve paranın ilk basıldığı yer olarak biliniyor. Kültürel zenginliğe sahip olan Sardies Antik Kenti'nde hala kuvars taşı ve altın çıkarılıyor. Sardies Antik Kenti muhteşem tarihî yapısı ile ziyaretçilerini kendine hayran bırakıyor.
  • Bin Tepeler: Lidya Kral Mezarları’na ev sahipliği yapıyor. İlk ve orta çağlarda soyulduğu bilinen iki tümülüsün, Kral Alyattes ve Kral Gyges’e ait olduğu düşünülüyor.
  • Sart kilisesi: 1. Yüzyılda Hristiyanlık dininin hüküm sürdüğü Sart Kilisesi yapıya uygun restore edilmemiş olsa da görülmeye değer bir mimariye sahip.
  • Artemis Tapınağı: Artemis Tapınağı ve çevresindeki yapılar, uluslararası bir değere sahip olmakla birlikte UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’nde yer alıyor.

Sart'da Ne Yenir?

  • Odun Köftesi: Meşe odununun közü üzerinde pişirilen odun köftesi, kendine has aroması ile köfteseverlerin tam aradığı nitelikte bir lezzet.
  • Üzüm ve Kiraz: Bölge üzerinde, meşhur sulu üzümü ve iri tatlı kirazları ile tadanların tekrar arayacağı meyveler yetiştiriliyor.

Sart'da Nerede Kalınır?

Sart'da konaklayabileceğiniz iki, üç ve dört yıldızlı konforlu otel seçenekleri bulunuyor. Siz de buram buram tarih kokan bu mahalleyi görmek ve keşfetmek isterseniz hemen Sart otobüs bileti fiyatlarına bakarak otel rezervasyonu oluşturabilirsiniz.

Bu eşsiz yolculukta aileniz ile birlikte adeta geçmişe gitmiş gibi hissettiren samimi bir seyahat deneyimi yaşayabilirsiniz.

Bus Stations in Sart

Popular Bus Trips Arriving At Sart

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above
bus