Bus Tickets to Sarikemer

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Sarikemer

POPULATION 2,475
CITY Aydın
PHONE CODE 0 256
LICENSE PLATE CODE 09
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Sarikemer Bus Ticket

Sarıkemer Aydın’ın Söke ilçesine bağlı bir mahalle. Aynı zamanda yönetmenliğini Kartal Tibet’in yaptığı ve başrolünde Kemal Sunal’ın oynadığı İnatçı filminin burada çekildiği biliniyor.

Aydın Otobüs Terminali’nden Söke ilçesi ve Sarıkemer’e ulaşım sağlayan birçok otobüs hattı bulunuyor. Sarıkemer otobüs firmaları içerisinde ise özellikle Aydın Muğla Koop Turizm, Didim Seyahat ve CTS Tur öne çıkıyor.

Sarıkemer’de Gezilecek Yerler

Geçmişten günümüze pek çok uygarlığa ev sahipliği yapmış Sarıkemer’de gezilecek yerler şu şekilde sıralanıyor:

  • Bafa Gölü: Camiçi olarak da adlandırılan göl içerisinde bol miktarda kuş barındırıyor.
  • İlyas Bey Camii: Caminin hem içinde hem dışında düz mermerler kullanılması dikkatleri üzerine çekiyor.Sarıkemer otobüs seferleriyle camiye ulaşmak mümkün.
  • Miletos: Antik çağlardan itibaren ayakta olan bu antik kent tarihteki yerinden dolayı önemini hala daha koruyor.

Sarıkemer’de Ne Yenir?

Sarıkemer’de tadabileceğiniz lezzetler ise şu şekilde sıralanıyor:

  • Kızlı Kızartma: İçerisinde patlıcan olan ve zeytinyağıyla yapılan bu yemek daha çok meze olarak ve soğuk tüketiliyor. Yoğurtla birlikte de servis ediliyor.
  • Tahinli Pide: Ana malzemesi tahin olan pidenin üzerine isteğe bağlı olarak ceviz ve fındık da konularak tüketilebiliyor.Özellikle tatlıya düşkün kişilerin Sarıkemer otobüs bileti alıp şehre ulaştıktan sonra mutlaka tatması gereken lezzetlerin başında geliyor.
  • Isırgan Otu Böreği: Otlardan yapılan yemekler özellikle Ege Bölgesi’nde sıklıkla tüketiliyor. Bu börekte de ısırgan otları kavrulup el açması hamurun içerisine konuluyor. Fırında kızardıktan sonra da çıkarılıyor ve öğün fark etmeksizin tüketiliyor.

Sarıkemer’de Nerede Kalınır?

Sarıkemer’de konaklayabileceğiniz birçok butik ve apart oteller bulunuyor. Siz de Sarıkemer otellerinde konforlu bir konaklama geçirmek istiyorsanız Sarıkemer otobüs bilet fiyatlarına bakıp rezervasyon oluşturabilirsiniz. İlçeye havavyolu ile ulaşım sağlamak isterseniz de Aydın uçak bileti alabilirsiniz. Aydın uçuşları ile şehre vardıktan sonra kolaylıkla ilçeye ve otelinize ulaşabilirsiniz.

Bus Stations in Sarikemer

Operating Carriers Based in Sarikemer

bus