Bus Tickets to Ova

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Ova

CITY Antalya
PHONE CODE 0 242
LICENSE PLATE CODE 07
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Ova Bus Ticket

Ova, Antalya ilinin kendine özgü Kaş ilçesine bağlı olan mahalle. Antalya’ya mesafesi 240 kilometre iken Kaş’a mesafesi 40 kilometre olarak ölçülüyor. Ova beldesinde ekonominin büyük kısmını ise tarım oluşturuyor.

Ova beldesine gelmek için Ova otobüs bileti satın alacağınız otobüs firmaları bulunuyor. Ova otobüs firmaları kapsamında otobüs yolculuğu yapacağınız firma isimlerinden ön plana çıkanlar şu şekilde sıralanıyor; Batı Antalya, Güney Akdeniz, Antalya Toros.

Ova’da Gezilecek Yerler

Antalya’nın Kaş ilçesinin Ova beldesine geldiyseniz mutlaka görmeniz gereken güzellikler bulunuyor. Bunlar şu şekilde sıralanıyor:

  • Patara Plajı: Yaklaşık olarak 12 kilometre sahil uzunluğuna sahip Patara Plajı, dünyanın en uzun plajı unvanına sahip. Açık deniz olmasından dolayı rüzgarlı bir havası bulunuyor. Bundan dolayı sörfçülerin tercih ettikleri yerlerden biri oluyor. Ova otobüs seferleri sayesinde buraya ulaşım sağlayabilirsiniz.
  • Patara Kum Tepeleri: Plajın ortasında bulunan Patara Kum Tepeleri görülmeye değer yerlerden biri. Gün batımında buraya gelip keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Ova’da Ne Yenir?

Antalya uçuşları ile Ova’ya gelip de tatmanız gereken lezzetler şu şekildedir:

  • Hülüklü Çorba: Hülük denilen küçük köftelerin, nohutun ve tavuğun eklenmesiyle oluşan bu çorba Antalya’da oldukça meşhur bir çorba olarak yörede yapılıyor.
  • Kabak Çintmesi: Et ve kabağın buluştuğu bu yemek, Ova bölgesinde oldukça yaygın.
  • Zerde: Baş malzemesi safran olan bu tatlı her yörede farklı yapılıyor. Antalya yöresi usülü zerdenin tadına baktığınızda ise çok beğeneceksiniz.

Ova’da Nerede Kalınır?

Antalya uçak bileti ile geldiğiniz Ova’da konaklama imkanları oldukça geniş olduğunu göreceksiniz. Bir başka alternatif ulaşım seçeneği olan Ova otobüs bilet fiyatlarına bakıp tercih ettiğiniz otobüs yolculuğu sonunda geldiğiniz Ova’da konaklama için otel rezervasyonu yaptırmanız gerekiyor. Butik, lüks, apart otellerin bulunduğu konaklama seçeneklerinden kendi bütçe ve imkanlarınıza göre tercih yapabilirsiniz.

Bus Stations in Ova

bus