Bus Tickets to Ortaklar

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Full Refund
to the Cancelled Tickets

Information About Ortaklar

CITY Aydın
PHONE CODE 0 256
LICENSE PLATE CODE 09
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Ortaklar Bus Ticket

Ortaklar Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Ortaklar Aydın’ın Germencik ilçesine bağlı bir mahalle. Daha önceleri bucak olan Ortaklar’ın 2012’de mahalle olduğu biliniyor.

Aydın Otobüs Terminali’nden Germencik ilçesi ve Ortaklar’a ulaşım sağlayan birçok otobüs hattı bulunuyor. Ortaklar otobüs firmaları içerisinde ise özellikle Didim Seyahat ve CTS Tur öne çıkıyor.

Ortaklar’da Gezilecek Yerler

Ortaklar’da gezilecek yerler aşağıdaki şekilde sıralanıyor:

  • Kanlıbahçe Şehitliği: Büyük Taarruz sonrası Yunan askerleri tarafından öldürülen Türklerin anısına yapılmış bir anıt olarak biliniyor.
  • Selatin Anıt Ağacı: Ağaç 1200 yaşında oluşu ve 9 metrelik yüksekliğiyle görenleri kendine hayran bırakıyor.
  • Magnesia Antik Kenti: Antik kentin Magnetler ve Giritliler tarafından kurulduğu rivayet ediliyor. Antik kent M.Ö. 398 ve 400 yılları arasında da Spartalıların hakimiyeti altına giriyor. Ortaklar otobüs seferleriyle antik kente ulaşmak mümkün.

Ortaklar’da Ne Yenir?

Ortaklar’da tadabileceğiniz lezzetler ise şu şekilde sıralanıyor:

  • Çökertme Kebabı: İnce ince doğranıp ardından kızartılmış patateslerin üzerine yoğurt ve domates sos ilave ediliyor. Bu eşsiz yemeği tatmak isteyen turistler Ortaklar otobüs bileti alarak ilçeyi ziyaret edebiliyor.
  • Zerde: Özellikle düğün, sünnet ve bayram gibi özel gün ve merasimlerde hazırlanan tatlının içerisinde safran, zerdeçal ve nişasta bulunuyor.
  • Kabak Çiçeği Dolması: Hem zeytinyağlı hem de etli şekilde yapılan kabak çiçeği dolması Ege mutfaklarında sıklıkla tüketilen lezzetler arasında yer alıyor.

Ortaklar’da Nerede Kalınır?

Ortaklar’da konaklayabileceğiniz birçok butik ve apart oteller bulunuyor. Siz de Ortaklar otellerinde konforlu bir konaklama deneyimi yaşamak istiyorsanız Ortaklar otobüs bilet fiyatlarına bakıp rezervasyon oluşturabilirsiniz. İlçeye hava yolu ile ulaşım sağlamak isterseniz de Aydın uçak bileti alabilirsiniz. Aydın uçuşları ile şehre vardıktan sonra kolaylıkla ilçeye ve otelinize ulaşabilirsiniz.

Bus Stations in Ortaklar

Operating Carriers Based in Ortaklar