Bus Tickets to Kumbağ

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Full Refund
to the Cancelled Tickets

Information About Kumbağ

POPULATION 2,472
CITY Tekirdağ
PHONE CODE 0 282
LICENSE PLATE CODE 59
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Kumbağ Bus Ticket

İstanbul’da yaşayan yazlıkçıların en çok tercih ettikleri beldelerden biri Kumbağ’dır. Kumbağ, Tekirdağ’ın en güzel yerlerinden biridir. Marmara Denizi’nin daha temiz olduğu, doğal güzelliklerin daha yoğun bulunduğu ve şehrin kaosundan tamamen uzak kalan bir bölgedir. Kumbağ otobüs bileti alma işlemlerinizi obilet.com üzerinden halledebilirsiniz.

Kumbağ otobüs seferleri yapan firmaların hepsini obilet.com üzerinden bir arada görebilirsiniz. Bu şekilde firmalar arasında fiyat ve özellik karşılaştırmaları yapabilir ve kendinize en uygun olan firmadan Kumbağ otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Kumbağ’da nereler gezilir?

Kumbağ’da özellikle gezin diyebileceğimiz yapıların sayısı azdır. Buraya geldiğinizde ormanların, çamlıkların, deniz, kum ve güneşin tadını çıkararak sakin ve keyifli bir yaz tatil yapabilirsiniz.

Biraz zorlayan bir yürüyüş yaparak Kumbağ çamlıklarına çıkıp muazzam bir manzara karşısında keyifli bir piknik yapabilirsiniz. Gün batımını da buradan izlemeniz tavsiye edilir.

Askeri Kamp, Tarım Bakanlığı Kampı, Balıkçı Barınağı, Gündal ve Belediye Halk Plajı gibi alanlardan denize girebilirsiniz.

Kumbağ’da çevre köyleri gezebilirsiniz. Gaziköy, Hoşköy, Mürefte ve Uçmakdere doğası ve havasıyla ve deniziyle sizi etkileyecek olan bu köyleri mutlaka gezmelisiniz. Gaziköy, Hoşköy, Mürefte köyleri, Anadolu’da bilinen ilk şarap üretim merkezleridir. Buradaki merkezleri gezebilir ve şarap tadımı yapabilirsiniz. Kumbağ’ın içinde de bulunan tarihi Rum şaraphanesini de görebilirsiniz.

Mürefte köyünde bulunan balıkçı dalyanlarına uğramalısınız. Orada manzaranın ve denizin tadını çıkarıp bol bol fotoğraf çekebilirsiniz.

Kumbağ’da ne yenir?

Tekirdağ’a bağlı olduğunu göz önünde bulundurun ve Tekirdağ köftesi yemeyi ihmal etmeyin. Balık açısından da zengin olan bir yerdesiniz; bol bol taze balık yiyebilirsiniz.

Gezintiye çıkarsanız, İnecik Köyü’ne de rotanızı çevirin ve orada köy sucuğu yiyin hatta evinize de alın. Lezzetine doyamayacaksınız.

Kumbağ’ın yöresel lezzetler arasında; kalle, şaraşura, yoğurtlu borani, çeneçarpan çorbası, elbasan tava, gülbarak böreği gibi yemekler bulunmaktadır. Tatlı olarak da zerde, nişasta helvası, irmik dolmasından mutlaka tatmalısınız.

Kumbağ’da nerede kalınır?

Kumbağ genelde yazlıkçı mekanıdır ama az sayıda da olsa butik otel ve pansiyonlar bulunmaktadır. Dilerseniz; sezonluk, haftalık veya aylık periyodlarda ev de kiralayabilirsiniz.

Hafta sonu kaçamakları için rotanızı Kumbağ’a çevirin. Keyifli ve mutlu bir tatil geçirmek için Kumbağ otobüs biletinizi obilet.com üzerinden satın alabilirsiniz.

Bus Stations in Kumbağ

Kumbağ Hotels