Bus Tickets to Kozluca

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Kozluca

CITY Isparta
PHONE CODE 0 246
LICENSE PLATE CODE 32
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Kozluca Bus Ticket

Kozluca, tabiatın güzelliklerini yansıtan ve köy statüsünde olan bir yer. Isparta’nın Keçiborlu ilçesine bağlı olan Kozluca, kültürü ve yeme-içme alışkanlıklarıyla karakteristik bir bölge olarak dikkat çekiyor.

Isparta’nın bu köyüne seyahat etmek için Kozluca otobüs bileti satın alabilirsiniz. Yapacağınız yolculuğun sonunda ise ilçe otogarına ulaşabilirsiniz. Bölgeye ve Isparta kent merkezine yolculuk yapmanıza fırsat tanıyan Kozluca otobüs firmaları arasında da Isparta Petrol Turizm öne çıkmayı başarıyor.

Kozluca’da Gezilecek Yerler

Kozluca otobüs seferleri sayesinde bölgeye ulaştıktan sonra ziyaret edebileceğiniz ve keyifli anlar geçirebileceğiniz lokasyonlar bulunuyor.

  • Sinan Bey Camii, bölgenin tarihi yapıları arasında bulunan ve hala ibadete açık olan bir yapı. Caminin kim tarafından yapıldığı ise ne yazık ki bilinmiyor.
  • Güvercinlik Mağarası, 65 metre uzunluğunda ve damla taş açısından son derece zengin. Ayrıca mağaranın içi, dikit, sarkıt ve sütunlarla bölünmüş durumda.
  • Lavanta tarlaları, Kozluca’ya yakın bir köy olan Kuyucak Köyü’nde yer alıyor. Türkiye’deki çoğu lavantanın üretildiği bu bölge “lavanta kokulu köy” olarak da anılıyor.

Kozluca’da Ne Yenir?

Kozluca ve bölgesi, ağırladıkları misafirlere kendine has lezzet ikram etmekten de geri kalmıyor. Kozluca otobüs fiyatları hakkında bilgi sahibi olduktan sonra tadabileceğiniz lezzetler:

  • Şalgam aşı, şalgamların soyulmasıyla yapılıyor. Patates gibi soyulan şalgamlar, yağ, soğan ve kıyma ile kavrulur. Son olarak bir gün önce ıslatılan börülceler ile pişirilir.
  • Tatar mantısı, Isparta genelinde olduğu gibi Kozluca’da da son derece meşhur. Ayrıca Tartar Mantısı tereyağ ve yoğurt ile birlikte servis ediliyor.
  • Genellikle kış aylarında tercih edilen Dirgit, protein ve karbonhidrat açısından zengin bir yiyecek olarak biliniyor.

Kozluca’da Nerede Kalınır?

Kozluca, kendine has lezzetleri ve birbirinden güzel gezilecek yerlerin dışında her ihtiyaca uygun konaklama alternatifleri sunuyor. Bu çerçevede; butik otel, apart otel, köy evi ve kiralık ev gibi opsiyonlar bulunuyor. Alternatifler arasından size en uygun olanı tercih edebilir ve rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz.

Ayrıca ulaşım için Isparta uçuşları da alternatif olarak karşınıza çıkıyor. Bu alternatifi değerlendirmek için de Isparta uçak bileti temin etmeniz yeterli.

Bus Stations in Kozluca

Operating Carriers Based in Kozluca

Carriers That Have Ceased to Operate Based on Kozluca

Most Recently Searched Bus Trips Arriving At Kozluca

bus