Bus Tickets to Gelenbe

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Gelenbe

CITY Manisa
PHONE CODE 0 236
LICENSE PLATE CODE 45
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Gelenbe Bus Ticket

Manisa’nın Kırkağaç ilçesinde bir mahalle olan Gelenbe; Manisa’ya 85 km, Kırkağaç’a ise 14 km mesafede yer alıyor.

Gelenbe’ye otobüsle gitmek isteyenler, Gelenbe otobüs bileti ile Kırkağaç Otogarı’na varıyor. Soma Seyahat, tercih edilen Gelenbe otobüs firmaları arasında öne çıkıyor. Kırkağaç’tan Gelenbe ’ye, minibüsler ile ulaşım sağlanıyor.

Gelenbe ’de Gezilecek Yerler

Gelenbe otobüs seferleri ile bölgeye vardığınızda gezilecek yerlerle karşılaşıyorsunuz. Bu yerleri şöyle sıralamak mümkün:

Tibbe Antik Kenti: En eski tarihi noktalardan biri olan Tibbe Antik Kenti’nde, farklı mimari yapılar bulunuyor. Antik kent, özellikle de tarihi gezileri seven ziyaretçiler tarafından ilgi görüyor.

Çamlık Mesire Alanı: Bölgenin önemli mesire alanları arasında yer alan Çamlık Mesire Alanı, farklı ağaç türlerine ev sahipliği yapıyor. Piknik yapmak ve doğa içerisinde temiz hava almak isteyen ziyaretçiler, Çamlık Mesire Alanı’na ilgi gösteriyor.

Gelenbe ’de Ne Yenir?

Gelenbe otobüs bileti ile Gelenbe ’ye ulaşım sağladığınızda, bölgenin yöresel lezzetleriyle karşılaşıyorsunuz. Bu lezzetleri şöyle sıralamak mümkün:

Bazlama: Kırkağaç’ta ve beldelerinde yapılan bazlamalar, ziyaretçiler tarafından tercih edilen ve satın alınan yiyecekler arasında yer alıyor.

Ekmek Aşı: Bazlama ekmeğiyle yapılan ekmek aşı da bölgenin yöresel yiyecekleri arasında.

Kulak Çorbası: Bir çeşit mantı yemeği olan Kulak Çorbası, ismiyle bile ziyaretçilerin ilgisini çekmeyi başarıyor. Yöreye ait olan bu yemek, bölgenin tercih edilen yöresel yiyecekleri arasında yer alıyor.

Gelenbe ’de Nerede Kalınır?

Gelenbe’ye gitmek isteyen ziyaretçiler, genelde beldeye 14 km mesafede yer alan ilçe merkezinde konaklamayı tercih ediyor. Bölgede apart oteller ve butik oteller, popüler konaklama seçenekleri arasında yer alıyor. Siz de Gelenbe’de konaklamak istiyorsanız, Gelenbe otobüs bilet fiyatlarını değerlendirerek ilçede ve beldede konaklama imkanına sahip olabilirsiniz.

Bus Stations in Gelenbe

bus