Bus Tickets to Ifti

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Ifti

CITY Erzurum
PHONE CODE 0 442
LICENSE PLATE CODE 25
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Ifti Bus Ticket

Erzurum ilinin Aziziye ilçesine bağlı olan ve Erzurum Merkez’e 49 kilometre uzaklıkta olan bu köyün tarihi ile ilgili pek bir bilgi bulunmuyor. Karasal iklime sahip ve çeşitli yabani bitkilerin oldukça yoğun olduğu biliniyor.

Eğerti otobüs bileti ile çıkacağınız bu yolculukta son durağınız Erzurum Garı oluyor. Eğerti uçuşları ile gelmeyi tercih ederseniz de son durağınız Erzurum Havaalanı oluyor. Gar veya havaalanından sonra ise Eğerti otobüs firmaları karşınıza çıkıyor. Bu noktada B2 nolu otobüs hattını kullanabilirsiniz. Bu otobüs sayesinde kolaylıkla Eğerti ilçesine gidebilir ve ziyaretinizi gerçekleştirebilirsiniz. İl merkezine özel aracınızla ya da dolmuşlarla ulaşabilirsiniz.

Eğerti’de Gezilecek Yerler

Eğerti otobüs seferleri ile ulaşabileceğiniz bu köyde birçok yeşillik alan ile karşılaşıyorsunuz. Özellikle piknik alanları açısından zengin bir çeşitlilik sunuyor. Erzurum Eğerti ziyaretinizde mutlaka görmeniz gereken yerlerden biri aşağıda yer alıyor:

  • Eğerti Meydanı: Köy meydanında belirli aralıklar ile köylü halkı tarafından pazar açılıyor. Bu pazarda yerel halkın üretmiş ve yetiştirmiş olduğu başlıca yaban elması, kuşburnu, çaşır, çiriş ve eşkını gibi tarımsal ürünler satılıyor. Eğerti’nin gündelik yaşantısına tanık olmak için meydana mutlaka uğramalısınız.

Eğerti’de Ne Yenir?

Ziyaretinizde mutlaka tatmanız gereken Erzurum lezzetleri bulunuyor. Eğerti otobüs bileti ile buraya gelerek bu eşsiz lezzetleri tadabilirsiniz. Listede yer alan tatlar ise şunlar:

  • Lor Dolması: Erzurum’a ait olan lor peyniri ile yapılan bu lezzeti kesinlikle tatmalısınız.
  • Lalanga: Kökeni Osmanlı’ya kadar dayanan ve Erzurum ile özdeşleştirilen bu yemek, başta yöre insanı olmak üzere pek çok ziyaretçinin vazgeçilmez tercihleri arasında bulunuyor. Yumurta, peynir ve unun bir araya gelmesiyle oluşturulan bu lezzet, özellikle sabah kahvaltılarının vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.

Eğerti’de Nerede Kalınır?

Eğerti ziyaretinizde konaklayabileceğiniz yerler genellikle köy dışında bulunuyor. Erzurum’da yer alan konaklama seçenekleri içerisinde oteller, pansiyonlar, villalar, butik ve konsept oteller yer alıyor. Bu konaklama seçeneklerinden size uygun olanı tercih ederek Eğerti’yi ziyaret edebilirsiniz. Burada önemli olan asıl mesele ise Eğerti’ye gelmeden önce konaklayacağınız yeri ayarlamanız. Eğerti otobüs bilet fiyatları veya Erzurum uçak bileti seçeneklerinden size uygun olanı seçebilirsiniz. Erzurum uçuşları ile Erzurum Havaalanı’na gelerek oradan da otogar üzerinden Eğerti’ye ulaşabilirsiniz.

Bus Stations in Ifti

Carriers That Have Ceased to Operate Based on Ifti

bus