Bus Tickets to Atatürk Barajı

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Full Refund
to the Cancelled Tickets

Information About Atatürk Barajı

CITY Adıyaman
PHONE CODE 0 416
LICENSE PLATE CODE 02
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Atatürk Barajı Bus Ticket

Dolgu hacmi bakımından dünyanın en büyük 6. barajı olan Atatürk Barajı, ziyaretçilerine eşsiz bir manzara sunuyor. Atatürk Barajı Tesisi, Adıyaman ve Şanlıurfa illeri arasında yer alıyor. Enerji ve sulama amaçlı kurulan barajın tamamlanma ile Türkiye’nin en büyük üçüncü gölü olan Atatürk Baraj Gölü’nün oluştuğu biliniyor. Astor Turizm, Metro Turizm ve Öz Gülaras Turizm tercih edilen Atatürk Barajı otobüs firmaları arasında yer alıyor.

Atatürk Barajı Tesisi Hakkında Genel Bilgi

Atatürk Barajı, ülkemiz açısından büyük öneme sahip barajlar arasında yer alıyor. Baraj, Türkiye’nin hatta Avrupa’nın en büyük barajı olarak biliniyor. Tesis; Adıyaman’a 51 km, Şanlıurfa’nın Bozova ilçesine ise 24 km mesafede yer alıyor ve tesisin Fırat Nehri üzerinde kurulduğu biliniyor. Eşsiz bir manzaraya sahip olan Atatürk Barajı, çok sayıda ziyaretçi çekiyor. Siz de Atatürk Barajı otobüs bileti seçeneklerine ya da Adıyaman uçak bileti seçeneklerine göz atarak tesisi görme imkanına sahip olabiliyorsunuz.

Atatürk Barajı Tesisi Özellikleri

Atatürk Barajı otobüs seferleri ile ya da uçak bileti ile seyahat edip bölgeye vardığınızda sizi bölgenin farklı özellikleri bekliyor. Atatürk Barajı hem bölge için hem de ülke için önemli bir baraj. Avrupa’nın ve Türkiye’nin en büyük barajı unvanına sahip olan barajın çevresinde, sosyal tesisler ve piknik alanları da bulunuyor. Ayrıca barajda çok sayıda seyir terası da mevcut. Baraj çevresinde yiyecek ve içecek alanları da bulunuyor. Siz de Adıyaman uçak bileti seçeneklerine ya da otobüs bileti seçeneklerine göz atarak tesisi ziyaret edebilirsiniz.

Atatürk Barajı Tesisi Gezilecek Yerler

Adıyaman uçuşları ya da otobüs seyahati sonucu tesise uğradığınızda tesisteki ve çevresindeki gezilecek yerler ile karşılaşıyorsunuz. Siz de Atatürk Barajı otobüs bilet fiyatları ya da uçak bileti fiyatları seçeneklerini değerlendirip tercihinizi yaptıktan sonra tesisin bu imkanlarından faydalanabiliyorsunuz. Atatürk Barajı Tesisi ve çevresindeki gezilecek yerleri şöyle sıralamak mümkün:

  • Atatürk Barajı: Ülkemiz açısından büyük bir öneme sahip olan Atatürk Barajı, çok sayıda ziyaretçi ağırlıyor. Eşsiz bir manzaraya sahip olan baraj içerisinde, farklı sosyal tesisler ve piknik alanları yer alıyor. Doğayla iç içe vakit geçirmek isteyen ziyaretçiler, tesisi görmeden bölgeden dönmüyor.
  • Atatürk Barajı Seyir Terası: Baraj içerisinde yer alan seyir terası, ziyaretçilerine eşsiz manzarayı yukarıdan izleme imkânı sunuyor.
  • Atatürk Baraj Gölü: Türkiye’nin en büyük üçüncü gölü unvanına sahip olan Atatürk Baraj Gölü, ziyaretçi çeken bölgeler arasında yer alıyor.
  • Çarmelik Kervansarayı: Şanlıurfa’nın Bozova ilçesinde, tesise 20 km mesafede yer alan Çarmelik Kervansarayı, tarihe ilgisi olan ziyaretçilerin uğrak noktaları arasında yer alıyor.
  • Titriş Kervansarayı: Osmanlı dönemine ait bir eser olan Titriş Kervansarayı da Bozova ilçesinde ziyaretçi çeken bölgeler arasında yer alıyor.

Bus Stations in Atatürk Barajı

Carriers That Have Ceased to Operate Based on Atatürk Barajı

Most Recently Searched Bus Trips Arriving At Atatürk Barajı

bus