Дешеві Сербія авіаквитки

Сербія Авіакомпанії з рейсами

Сербія Інформація про

КОД ТЕЛЕФОНУ 0 381
НАСЕЛЕННЯ 7 057 000

Популярні Сербія Аеропорти

Аеропорт Телефон Відстань до центру міста Транспорт
Аеропорт Ніш
Белградський Аеропорт
Аеропорт Батайніца 0 km Таксі, Автобус
Аеропорт Поніканд 0 km Таксі, Автобус
Аеропорт Кралево 0 km Таксі, Автобус

Сербія Речі, про які вам потрібно знати

Sırbistan yüzyıllar boyunca Batı ile Doğu'yu birleştiren önemli bir ülke oldu: Kelimenin tam anlamıyla medeniyetler, kültürler, inançlar, iklimler ve mimarilerin buluştuğu ve birbirine karıştığı bir ülke. Güneydoğu Avrupa'daki Balkan Yarımadası'nın merkezinde yer alan Sırbistan’ın kuzey kısmı orta Avrupa'da bulunuyor, ancak coğrafya ve iklim açısından tipik bir Akdeniz ülkesidir. Sırbistan, Avrupa'nın jeopolitik açıdan önemli bir bölgede bulunması yönüyle de oldukça popüler bir ülke. Sırbistan’ın nehir vadileri boyunca uzanan uluslararası kara yolu ve demiryolu hatları, Batı Avrupa ve Ortadoğu arasındaki bağlantıyı oluşturuyor. Kuzeydeki Pannonian Ovası tarım bölgelerinden, verimli ırmak vadilerinden ve meyve bahçeleriyle çevrili Šumadija tepelerinin yerini güneye gidildikçe dağlık alanlar, kanyonlar ve mağaralar alıyor. Sırbistan'ın trekking için biçilmiş kaftan olan dağları, nefes kesen milli parkları, nehirleri ve gölleri, macera ve su sporları seven herkesin ilgisini çekiyor. Yüzyıllar süren zengin tarihi boyunca Sırbistan, küçük yüzölçümü, ekonomik gücü ve nüfusuna oranla Avrupa'nın ve dünyanın dikkat çeken ülkelerinden biri olma unvanına sahip. Sırbistan'ın kültürel ve tarihi mirası, tarih öncesi arkeolojik alanlardan ve klasik antik dönem mirasından başlar. Ancak belki de ülkenin sahip olduğu büyük zenginliklerden bazıları, UNESCO Dünya Mirası listesinde de yer alan Ortaçağ Sırp kiliseleri ve manastırlarıdır. Sırbistan’ın ekonomik, kültürel, turistik anlamda gelişmiş önemli şehirleri; başkent Belgrad, Subotica, Vrsac, Vranje, Sombor, Pasarofça, Uzice, Pirot, Bor, Karlofça ve Kikinda. Sırbistan’da gezilecek yerler, Koca Balkan Dağları, Kopaonik, Knez MihailovaM Caddesi, Avala, Drina, Belgrad Kalesi, Oplenac, Fruska Gora Milli Parkı, Aziz Sava Katedrali, Avala Kulesi, Resava Mağarası, Yugoslav Tarihi Müzesi, Sopocani, Askeri Müze, Manasija, Pobednik, Sırbistan Ulusal Müzesi, Grgeteg Manastırı, Ada Ciganlija, Kosutnjak, Bayraklı Camii, Petrovaradin Kalesi, Zica, Lepenski Vir ve Cumhuriyet Meydanı.

Sırbistan’da askeri havalimanları dışında sivil havacılık hizmeti veren 5 havalimanı bulunuyor: Belgrad Nikola Tesla, Morava, Nis Constantine the Great, Vrsac ve Ponikve havalimanları. Bunlar arasında yolcu trafiği bakımından işlek olanı şüphesiz başkentteki Belgrad Nikola Tesla Uluslararası Havalimanı. Sırbistan uçak biletinizle Nikola Tesla Havalimanı’na İstanbul Atatürk, İstanbul Sabiha Gökçen veya Antalya Havalimanı’ndan ulaşabilirsiniz. Türkiye’den Sırbistan’a direkt seferi bulunan yerli hava yolu şirketleri, AtlasGlobal, Pegasus ve Türk Hava Yolları. Ayrıca Air Serbia, Aeroflot, Aegean Airlines, TAROM vb. hava yolu şirketlerinden de Sırbistan uçak biletinizi alabilirsiniz.

Sırbistan’a hava yolu ile ulaşmak isteyen yolcular İstanbul veya Antalya çıkışlı seferlerden birini seçebileceği gibi Avrupa’nın diğer şehirleri üzerinden aktarmalı olarak da seyahat edebilir. Yolculuğunuzdan önce uzun uzadıya fiyat araştırması yapmak yerine sizin yerinize saniyeler içerisinde uygun Sırbistan uçak biletini bulan oBilet’i tercih edebilirsiniz.

4 Пункт призначення рейсу, якому найбільше віддають перевагу користувачі obilet

flight