Zboruri ieftine catre Maroc

Companii aeriene care zboară către Maroc

Informații despre Maroc

COD TELEFON 0 212
POPULAȚIA 35.280.000

Aeroporturi populare în Maroc

Aeroport Telefon Distanța pana în Centrul Orașului Mijloc de transport
Saniat Rmel Aeroport 0 km Taxi, Autobuz
Sale Aeroport
Angads Aeroport 0 km Taxi, Autobuz
Bassatine Aeroport 0 km Taxi, Autobuz
Saiss Aeroport 0 km Taxi, Autobuz
Mohammed V Aeroport
Inezgane Aeroport 0 km Taxi, Autobuz
Plage Blanche Aeroport 0 km Taxi, Autobuz
Moulay Ali Cherif Aeroport 0 km Taxi, Autobuz
Menara Aeroport
Kenitra Aeroport 0 km Taxi, Autobuz
Ouarzazate Aeroport 0 km Taxi, Autobuz
Cherif El Idrissi Aeroport 0 km Taxi, Autobuz
Ibn Batouta Aeroport 0 km Taxi, Autobuz
El Aroui Aeroport 0 km Taxi, Autobuz
Mogador Aeroport 0 km Taxi, Autobuz

Ce trebuie să știți despre Maroc

32 milyon nüfusa ve 447,000 km² yüzölçümüne sahip olan Fas Krallığı Kuzey Afrika’da yer almaktadır. Doğuda Cezayir, kuzeyde İspanya, güneyde Moritanya ve Batı Sahra ile komşudur. Başkenti Rabat olsa da büyük şehri Kazablanka'dır. Afrika Kıtası’nda bulunmasına rağmen Afrika Birliği’ne üye olmayan tek ülkedir. Ülkenin resmi dili Arapça olmakla birlikte Berberice ve Fransızca da konuşulmaktadır. Nüfusun neredeyse tamamına yakını Müslüman’dır. Ülkenin para birimi Fas Dirhemi’dir. Kazablanka, Marakeş, Essaouira, Erfoud, Fes, Atlas Dağları, Sahra Çölü ve çok daha fazlası Fas’a her yıl çok sayıda turist çekiyor. Fas’ta UNESCO Dünya Listesi’nde yer alan 6 ayrı nokta bulunuyor. Berberi dilinde adı “Tanrı’nın Ülkesi” anlamına gelen, yerel halk tarafından ise yapılarının kızıl renginden ötürü “Kızıl Şehir” olarak anılan Marakeş, Fas gezilecek yerler denildiğinde ilk akla gelen şehirdir. Ülkenin ilk başkenti olduğu için Fas İslam mimarisinin görkemli örneklerini barındıran kentte turistik açıdan çok ilgiyi çeken mekânlar Medina (Eski Şehir) bölgesinde toplanmış. İspanyolca’da “Beyaz Ev” anlamına gelen adını 20. yüzyıl öncesindeki mimarisinden alan Kazablanka, modern görünümünü sömürge döneminde Fransızlar’ın gerçekleştirdiği projeler sayesinde kazanmış. Muhammed V Meydanı, Twin Center, 2. Hasan Camii, Kazablanka Katedrali bu şehirdeki önemli gezi noktalarıdır. Arkeoloji Müzesi, St. Paul Mağarası, Bilim ve Doğa Müzesi ile başkent Rabat da ülkenin öneml turizm şehirlerinden birisidir.

Başkent Rabat’ta bulunan Rabat- Sale Havalimanı Rabat şehir merkezine 8 km, Kazablanka şehir merkezine 90 km uzaklıktadır. İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Rabat- Sale Havalimanı’na tek aktarmalı Rabat uçak bileti bulunan birçok havayolu şirketi bulunmaktadır. Bunların başlıcaları Türk Hava Yolları, Onur Air, Atlas Global, Air France firmalarıdır. İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Marakeş Menara Havalimanı’na ise Etihad Airways, Lufthansa, Türk Hava Yolları, Onur Air, Atlas Global, Air France firmalarından alabileceğiniz Marakeş uçak bileti ile tek bir aktarma yaparak seyahat edebilirsiniz. Fas uçak bileti ile ilgili tüm bilgilere oBilet üzerinden erişebilirsiniz.

Akdeniz’e olan kıyısıyla bulunduğu hem coğrafyanın otantik yapısını barındıran hem de misafirlerine oldukça zengin tatil imkanları sunan Fas’a planladığınız yolculuklarda uygun Fas uçak biletine sahip olabilmeniz için oBilet bir tık uzağınızda. oBilet.com internet sitesinden ucuz Fas uçak biletinizi hızlı ve güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz.

flight