Zboruri ieftine catre Georgia

Servicii Clienți 24/7
Plată securizată
Peste 25 milioane
de vizitatori lunar
Cumpărați biletul în 2 minute

Companii aeriene care zboară către Georgia

Informații despre Georgia

COD TELEFON 0 995
POPULAȚIA 3.179.000

Aeroporturi populare în Georgia

Aeroport Telefon Distanța pana în Centrul Orașului Mijloc de transport
Batum Aeroport
Kopitnari Aeroport 0 km Taxi, Autobuz
Tiflis Aeroport
Sukhumi Dranda Aeroport 0 km Taxi, Autobuz

Ce trebuie să știți despre Georgia

Eski Sovyet Cumhuriyetleri’nden biri olan Gürcistan veya resmi adıyla Gürcistan Cumhuriyeti Karadeniz’in doğu kıyısında, Güney Kafkasya’da yer almaktadır. Ülkenin kuzeyinde Rusya, doğusunda Azerbaycan, güneyinde Ermenistan ve güneybatısında Türkiye yer almaktadır. Konumu sonucu oldukça tnik çeşitliliğe sahip bir ülkedir. Nüfusun büyük çoğunluğunu Gürcüler, Acaralar, Lazlar, Megreller, Svanlar oluşturmaktadır. Diğer azınlık gruplar ise Azerbaycan Türkleri, Ermeniler, Ruslar, Abhazlar ve Osetler’dir. Tarım ve hayvancılık Gürcistan ekonomisindeki önemli sektörlerdendir. Nüfusun yaklaşık %40'ı tarım sektöründe istihdam edilmektedir. Gürcistan’ın resmi dili Gürcüce’dir fakat Rusça da konuşulmaktadır. Gürcistan para birimi ise Gürcistan Lari’dir. Gürcitan’daki gezilecek yerlerin çoğu başkent Tiflis’te bulunuyor: Sioni Church (Kilisesi), Old Town (Eski Şehir Bölgesi ), Sülfür Hamamları, Jumah Mosque (Camii), Narikala Castle (Kalesi ), Mother of Georgia, Metehki Köprüsü, Metehki Church (Kilisesi), Sanat Galerisi (Bambis Rigi Sokakta), Gabriadze Kafe, Anchiskhati Church (Kilisesi ), Dry Bridge Eskiciler Pazarı, Freedom Square (Özgürlük Meydanı), Rustavali Caddesi, Georgian National Museum (Gürcistan Ulusal Müzesi), Parliament of Georgia (Gürcistan Parlemento Binası), Kachueti Church-Kashveti Kilisesi, Tbilisi Opara and Ballet Theather (Tiflis Opera ve Bale Tiyatrosu), Acedemy of Science (Gürcistan Bilimler Akademisi), Tbilisi State Academy of Arts (Tifis Güzel Sanatlar Binası), Mama Daviti Rise (Mama Daviti Kilisesi), Mtatsiminda Parkı,Barış Köprüsü...

Tiflis Uluslararası Havalimanı, 2016 senesinin istatistiklerine göre 2,5 milyona yakın yolcuya taşımacılık hizmeti vermiş. Tiflis şehir merkezinin 17 km güneydoğusunda bulunan havalimanı, aynı zamanda Gürcistan’ın da ana havalimanı olarak hizmet veriyor. Türk Hava Yolları’nın İstanbul Atatürk ve Sabiha Gökçen havalimanlarından haftada ortalama 42 uçuş gerçekleştiği Tiflis Havalimanı’na AtlasGlobal, Pegasus Havayolları, Azerbaijan Havayolları, Ukraine International Havayolları, Aeroflot Russian Havayolları, Belavia Belarusian Havayolları, Aegean Havayolları, Air AstanaLufthansa, Onur Air, LOT Polish Havayolları ve daha birçok havayolları ile de ulaşmanız mümkün. Ancak Pegasus, sadece İstanbul Sabiha Gökçen ile Tiflis Havalimanı arasında sefer düzenliyor. Uçuş süreniz ise maksimum 2 saat 20 dakika. Pegasus ya da Türk Hava Yolları ile Gürcistan’ın başkenti Tiflis’e ulaşmak için ucuz uçak bileti bulabileceğiniz oBilet’ten faydalanabilirsiniz.

Vize ve hatta pasaport gerekmeden sadece kimlik kartınız ile ziyaret edebileceğiniz Gürcistan’a oBilet.com sayesinde ucuz Gürcistan uçak bileti ile seyahat edebilirsiniz. Size uyygun Gürcistan uçak biletini oBilet güvenli ödeme seçenekleri ile güvenle satın alabilir, her türlü sorunuz için oBilet Çağrı Merkezi’nden destek alabilirsiniz.

flight