Autocare catre Zara

Informatii despre Zara

POPULAȚIE 22.187
SUPRAFAȚĂ 2.616 km²
ORAȘ Sivas
COD TELEFON 0 346
NUMĂR AUTO 58
NUMĂR DE TERMINALE DE AUTOBUZ 0

Informații pe care trebuie să le cunoașteți după ce cumpărați biletul de autobuz Zara

Sivas’ın merkeze en uzak ilçelerinden biri olarak gösterilen Zara, Beydağların arasında yer alan 9 mahallesi ve 135 köyü bulunan bir ilçe özelliği taşıyor. Zara otobüs bileti satın alarak bu bölgeye seyahat etmek mümkün hale geliyor.

Zara’ya ulaşmak için öncelikle otogara varmak gerekiyor. Zara Otobüs Terminalinden Sivas il merkezine ulaşabilmeniz için Zara KOOP hattı mevcut. Zara otobüs firmaları arasında ise Sivas Tur öne çıkıyor.

Zara’da Gezilecek Yerler

Pek çok medeniyete ev sahipliği yapan Zara’da gezeceğiniz yerler şu şekilde sıralanıyor:

  • Soğuk Çermik: Zara otobüs seferleri ile sağlık turizmi amacıyla bu termal tesisten faydalanabilirsiniz. Soğuk suya sahip olan bu tesis çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılıyor.
  • Zincirli Minare Camii: Zara otobüs bilet fiyatlarının uygun olması neticesinde bölgenin özgün mimarisini anlamak adına gezilecek önemli yerler arasında gösteriliyor.

Zara’da Ne Yenir?

Sivas uçak bileti satın aldıktan sonra Zara ilçe merkezine ulaşarak şu lezzetleri tadabilirsiniz:

  • Babiko: Hoş görüntüsü ve lezzeti ile her öğün afiyetle tüketebileceğiniz yöresel lezzetler arasında ilk sıralarda yer alıyor.
  • Madımak: Bir çeşit ot olan madımak ile hem kavurma hem de sulu yemekler yapılıyor.

Zara’da Nerede Kalınır?

Zara’da konaklama yapabileceğiniz oteller mevcut. Pek çok misafir için kıymetli olan konfor ve değişkenlik gösteren tesis hizmetlerinden faydalanmak adına otel rezervasyonu yapılabilir.

Zara’ya farklı firmalardan otobüs bileti satın alarak kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Dilerseniz de Sivas uçuşları ile seyahatinizi kara yolu ile ulaşıma göre hızlı ve keyifli hale getirebilirsiniz.

bus