Autocare catre Yesilhisar

Servicii Clienți 24/7
Plată securizată
Fără comision, gratuit
Peste 25 milioane de utilizatori
pe lună
Cumpără biletul în 2 minute
Anulare ușoară

Informatii despre Yesilhisar

ORAȘ Kayseri
COD TELEFON 0 352
NUMĂR AUTO 38
NUMĂR DE TERMINALE DE AUTOBUZ 1

Informații pe care trebuie să le cunoașteți după ce cumpărați biletul de autobuz Yesilhisar

Kayseri iline bağlı 16 tane ilçe bulunuyor. Bu ilçelerden biri de Yeşilhisar. Yeşilhisar’ın eski adı ise Develi Karahisar. Yeşilhisar ilçe sınırları içerisinde 35 tane mahalle bulunuyor. Yeşilhisar ile Kayseri şehir merkezi arası yaklaşık 65 km. İlçede karasal iklim görülüyor.

Yeşilhisar otobüs bileti satın aldıktan sonra ilk olarak ilçe otogarına ulaşıyorsunuz. Yeşilhisar Otogarı’ndan Kayseri il merkezine ulaşabilmek için Öz Elazığlılar Seyahat’i ve diğer firmaları tercih edebilirsiniz. Yeşilhisar otobüs firmaları kapsamında Öz Sivas Turizm, RH Turizm ve Süha Turizm bulunuyor.

Yeşilhisar’da Gezilecek Yerler

Yeşilhisar ilçe sınırları içerisinde gezilebilecek pek çok farklı alan bulunuyor. Bu alanların önemli bir kısmı ilçeye bağlı olan Soğanlı Köyü’nde bulunuyor. Yeşilhisar’da Yeşilhisar otobüs seferleri ile gezebileceğiniz yerlerden bazıları şu şekilde sıralanıyor:

  • Soğanlı Vadisi: 25 km büyüklüğünde bir alanı kapsıyor. Vadi içinde Roma döneminden kalma mezarlıklar ve Bizans döneminden kalma pek çok kilise bulunuyor.
  • Keşlik Köyü: Köy içerisinde mağara, kilise, sığınak ve peri bacaları bulunuyor. Görülmeye değer.
  • Erdemli Vadisi: Vadi içerisinde kilise, manastır, güvercinlik ve gözetleme kuleleri gibi çeşitli arkeolojik kalıntılar bulunuyor.

Yeşilhisar’da Ne Yenir?

Yeşilhisar otobüs bileti satın aldıktan sonra ilçede başta Kayseri’nin ünlü lezzetleri olmak üzere birbirinden farklı tatları deneyebilirsiniz. Yeşilhisar’a gittiğinizde deneyebileceğiniz lezzetler:

  • Sucuk: Kayseri’nin en önemli lezzetlerinden biri olan sucuk bu bölgeye gelindiğinde mutlaka tadılması gereken lezzetler arasında yer alıyor.
  • Pastırma: Yeşilhisar otobüs seferleri ile farklı noktalarda enfes Kayseri pastırmasının tadına bakabilirsiniz.
  • Tas Kebabı: Lokum gibi et ziyafeti sunan bu yemeği mutlaka tatmanız öneriliyor.

Yeşilhisar’da Nerede Kalınır?

Yeşilhisar, Kapadokya’ya yakın olması nedeniyle pek çok turiste ev sahipliği yapıyor. Aynı zamanda ziyaretçilere pek çok farklı konaklama imkanı sunuyor. İsteğiniz doğrultusunda Yeşilhisar her şey dahil pansiyonlarda ve farklı konseptlerdeki otellerde kalabilirsiniz. Ancak Yeşilhisar sık sık turistler tarafından ziyaret edildiği için Yeşilhisar otobüs bilet fiyatlarını inceledikten sonra Yeşilhisar otellerinde rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Yeşilhisar’a kara yolu dışında Kayseri uçak bileti satın alarak hava yolu ile de ulaşabilirsiniz. Kayseri uçuşları ile geldiğiniz bu bölgede konaklayacağınız otel ya da pansiyonlara kolay bir şekilde ulaşım sağlamak mümkün.

Autogari în Yesilhisar

Operatori de transport cu sediul în Yesilhisar

Transportatorii care au încetat să mai opereze pe baza Yesilhisar

Călătorii populare cu autobuzul cu plecare din
Yesilhisar

* Prețurile biletelor afișate sunt cele mai accesibile prețuri ale biletelor achiziționate de pe obilet în ultimele 7 zile. Vă rugăm să solicitați prețurile actuale ale biletelor de mai sus

Călătorii populare cu autobuzul care sosesc la Yesilhisar

* Prețurile biletelor afișate sunt cele mai accesibile prețuri ale biletelor achiziționate de pe obilet în ultimele 7 zile. Vă rugăm să solicitați prețurile actuale ale biletelor de mai sus

Stația prin care utilizatorii de obilet au călătorit cei mai mult 13 până la Yesilhisar

bus