Autocare catre Yedisu

Serviciu Clienți 24/7
Plată securizată
Fără comision, gratuit
Peste 25 milioane de utilizatori
pe lună
Cumpără biletul în 2 minute
Rambursare integrală
la Biletele anulate

Informatii despre Yedisu

POPULAȚIE 2.857
SUPRAFAȚĂ 423 km²
ORAȘ Bingöl
COD TELEFON 0 426
NUMĂR AUTO 12
NUMĂR DE TERMINALE DE AUTOBUZ 1

Informații pe care trebuie să le cunoașteți după ce cumpărați biletul de autobuz Yedisu

Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan Bingöl şehrine bağlı Yedisu ilçesinin tarihi çok eski zamanlara dayanıyor. Peri Suyu Vadisi’nin en geniş yerinde kurulmuş olan Yedisu ilçe merkezi, Bingöl şehir merkezine 124 km uzaklıkta bulunuyor.

Yedisu otobüs bileti ile yolculuğunuza başladıktan sonra Bingöl Otogarı’nda inip toplu taşıma araçları ile ilçeye ulaşmanız mümkün. Yedisu otobüs firmalarından en çok Öz Has Bingöl ve Özlem Bingöl Seyahat firmaları tercih ediliyor.

Yedisu’da Gezilecek Yerler

Tarihi geçmişiyle, ayak bastığınız andan itibaren yaşanmışlıkları hissettiğiniz Yedisu ilçesinde ziyaret etmeniz gereken birçok yer bulunuyor. Yedisu otobüs seferleriyle ulaşabileceğiniz bu yerlerden bazıları şunlar oluyor:

  • Nazım Ağa Konağı: İlçe merkezine 8 km uzaklıkta konumlanan konağın ne zaman yapıldığı bilinmemekle birlikte ortalama 300 yıllık olduğu tahmin ediliyor.
  • Selenk Köprüsü: 2. Abdülhamit Dönemi’nde Peri Suyu üzerinde inşa edilen köprü 28 metre uzunluğunda ve 3 kemerli bir formda konumlanıyor. Köprüye çok yakın bir mesafede alternatif bir köprü yapılmasına rağmen Selenk Köprüsü hala önemini koruyor.
  • Güzgülü Köyü Kilisesi: 2011 yılında “Korunması Gerekli Taşınmaz Kültür Varlığı” olarak ilan edilen Ermeni kilisesi bazilikal plan tipinde inşa edilmiş olup Yedisu ilçesindeki Güzgülü Köyü’nde ziyaretçilerini bekliyor.

Yedisu’da Ne Yenir?

Yedisu otobüs bilet fiyatları çoğunlukla her bütçeye uygun oluyor. Biletinizi alıp ilçeye geldiğiniz andan itibaren tatmanız için sizi bekleyen birçok yöresel lezzet bulunuyor. Tatlarına bakmadan ayrılmamanız gereken lezzetlerden bazıları şu şekilde:

  • Yedisu Horoz Kuru Fasulyesi: Perisu Çayı’ndan gelen doğal suyla yetiştirilen Horoz çeşidi kuru fasulye ortalama 20 dakikada pişmesi ve benzersiz lezzeti ile sofraların vazgeçilmezi oluyor.
  • Löl: Elde açılan hamurun içine; kavurma, peynir ve çökelek eklenmesiyle fırında pişirilen löl lezzetiyle deneyenleri büyülüyor.
  • Keldoş: Elde açılan hamurun közde pişirilip parçalanmasıyla yapılan keldoş, üzerine yoğurt ve tereyağı dökülmesiyle damaklarda benzersiz bir lezzet bırakıyor.

Yedisu’da Nerede Kalınır?

Yedisu çevresinde ve Bingöl şehir merkezinde, konuklarına ev rahatlığını sunan ve her bütçeye uygun konaklama alternatifleri bulunuyor. İster apart otellerde isterseniz her şey dahil otellerde kalmanız mümkün.

Yedisu ilçesine hem daha hızlı hem de daha konforlu bir şekilde ulaşmak isterseniz bulunduğunuz şehirdeki havaalanından Bingöl Havaalanı’na olan Bingöl uçuşlarını incelemenizde fayda var. Bingöl uçak biletinizi temin ettikten sonra Yedisu ilçesinde keyifli bir tatil geçirmeniz mümkün.

Autogari în Yedisu