Autocare catre Urgup

Servicii Clienți 24/7
Plată securizată
Fără comision, gratuit
Peste 25 milioane de utilizatori
pe lună
Cumpără biletul în 2 minute
Anulare ușoară

Informatii despre Urgup

POPULAȚIE 34.891
SUPRAFAȚĂ 587 km²
ORAȘ Nevşehir
COD TELEFON 0 384
NUMĂR AUTO 50
NUMĂR DE TERMINALE DE AUTOBUZ 1

Informații pe care trebuie să le cunoașteți după ce cumpărați biletul de autobuz Urgup

Ürgüp, sadece Nevşehir’in değil, ülkenin en önemli turistik bölgelerinden biridir. Görenlerin birkaç kez daha gitmek istediği, görmeyenlerinse mutlaka gitmesi gereken özel bir yerdir. Obilet.com üzerinden Ürgüp otobüs bileti satın alarak seyahatinizi planlayabilirsiniz.

Ürgüp otobüs seferleri düzenleyen pek çok firma bulunmaktadır. Bu firmaların hepsini obilet.com üzerinden görebilir, fiyat ve özelliklerini birbirleriyle karşılaştırabilirsiniz. Bu karşılaştırma sonucunda seçtiğiniz firma üzerinden Ürgüp otobüs biletinizi online olarak satın alabilirsiniz.

Ürgüp’te nereler gezilir?

Ürgüp tarihi ve mimari açıdan önem taşıyan pek çok yapıya ev sahipliği yapmaktadır. Bunların oluşturduğu muazzam atmosfer karşısında etkilenmemeniz mümkün değildir.

Mutlaka görmeniz gereken yerlerin başında Ürgüp Pembe Vadi gelmektedir. Burada mimarinin, doğal güzelliklerin ve uçan balonların oluşturduğu harika manzarayı görmelisiniz. Hemen hemen aynı etkiyi yaratan Kızılçukur’u da listeye eklemelisiniz. Burada günbatımı izlemeden dönmeyin.

Temenni Tepesi, Ürgüp’ün en önemli yerlerindendir. Tarihi açıdan özel bir yere sahip olan türbeler, özel bir manzara ile ziyaretinizi bekleyen yerler arasındadır. Buraya giderken geçeceğiniz küçük çarşı da ilginizi çekecektir.

Yerli ve yabancı turistler tarafından en çok ziyaret edilen yerlerden biri de Asmalı Konak’tır. Dizisiyle meşhur olan bu konağı da mutlaka gezmelisiniz.

Ürgüp’ün tarihi ve kültürü hakkında bilgi edinebileceğiniz Ürgüp Müzesi’ni de ziyaret edebilirsiniz.

Ürgüp Temenni Anıt Mezarı, Ayvasil Kilisesi, Aziz Theodore Kilisesi, Sarıhan Taşkın Paşa Camii ve Fıratkan mutlaka görülmesi gereken tarihi yapılardır.

Ürgüp Damsa Barajı ve Üzengi Vadisi de güzelliğiyle sizi etkileyecek olan doğa harikası yerlerdir.

Ürgüp’te ne yenir?

Yörenin en özel yemeği testi kebabıdır. Buralara gelip de testi kebabı yemeden dönmek olmaz. Bunun dışında düğün çorbası, sütlü çorba, nohutlu yahni, dıvıl ayva dolması, kayısı dolması, ağpakla gendirme, tandır çorbası, çömlek kebabı, elma dolması ve dolaz gibi yöresel yemeklerinden de mutlaka yemelisiniz.

Ürgüp’te nerede kalınır?

Ürgüp’te büyük otellerden, yöreye özgü mimariye sahip butik otellere kadar uzanan pek çok konaklama seçeneği bulunmaktadır.

Özellikle sonbahar ve ilkbaharda keyifli bir tatil yapmak istiyorsanız, Ürgüp’e gitmelisiniz. Unutulmaz bir tatil geçirmek için rotanızı buraya çevirip Ürgüp otobüs biletinizi obilet.com üzerinden satın alabilirsiniz.

Autogari în Urgup

Ürgüp Otogarı İmran, Güllüce Cd. No:27, 50400 Ürgüp/Nevşehir

Transportatorii care au încetat să mai opereze pe baza Urgup

Călătorii populare cu autobuzul cu plecare din
Urgup

* Prețurile biletelor afișate sunt cele mai accesibile prețuri ale biletelor achiziționate de pe obilet în ultimele 7 zile. Vă rugăm să solicitați prețurile actuale ale biletelor de mai sus

Călătorii populare cu autobuzul care sosesc la Urgup

* Prețurile biletelor afișate sunt cele mai accesibile prețuri ale biletelor achiziționate de pe obilet în ultimele 7 zile. Vă rugăm să solicitați prețurile actuale ale biletelor de mai sus

Cele mai recent căutate călătorii cu autobuzul care sosesc la Urgup

Stația prin care utilizatorii de obilet au călătorit cei mai mult 12 până la Urgup

bus