Autocare catre Unye

Servicii Clienți 24/7
Plată securizată
Fără comision, gratuit
Peste 25 milioane de utilizatori
pe lună
Cumpără biletul în 2 minute
Anulare ușoară

Informatii despre Unye

POPULAȚIE 120.720
SUPRAFAȚĂ 569 km²
ORAȘ Ordu
COD TELEFON 0 452
NUMĂR AUTO 52
NUMĂR DE TERMINALE DE AUTOBUZ 1

Informații pe care trebuie să le cunoașteți după ce cumpărați biletul de autobuz Unye

Kültürü ve doğal yapıları ile ön plana çıkan Ordu’nun en güzel ilçelerinden biri Ünye’dir. Ünye, seyahat edilmesi gereken özel yerler arasında bulunmaktadır. Eğer seyahat listenize eklemek isterseniz, obilet.com üzerinden Ünye otobüs bileti işlemlerinizi halledebilirsiniz.

Ünye otobüs seferleri yapan firmaların sayısı sınırlıdır. Obilet.com üzerinden bu firmaların hepsini detaylı bir şekilde görebilirsiniz. Aralarında fiyat ve özellik karşılaştırmaları yapabilirsiniz. Böylece kendinize en uygun olan firmadan Ünye otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Ünye’de nereler gezilir?

Ünye, Ordu’nun en büyük ilçesidir. Sahilde konumlanmıştır, plajları ve kumsalları oldukça güzeldir. Burada tadını çıkaracağınız çok güzellik bulunmaktadır.

Ordu’nun içerisinde keyifli bir gezintiye çıkabilirsiniz. Cumhuriyet Meydanı’ndan yukarıya doğru çıkıp buradaki Kadılar Yokuşu’nda bulunan Rum evlerini gezebilirsiniz. Burada harika görüntülerle karşılaşacaksınız.

Burunucu mevkiinde bulunan Eski Ünye evlerini ve sokaklarını da gezmeyi ihmal etmeyin. Burada bulunan Yüzüncü Yıl Çay Bahçesi’nde oturup keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Çamlık ise, şehrin kaçamak noktasıdır. Burada piknik yapabilir ya da Fok Fok kayalıklarından denize girebilirsiniz. Ayrıca yine buranın yakınlarında bulunan İnciraltı’ndan da denize girebilirsiniz.

Denize girip keyif yapmak isterseniz; Uzunkum ve Mavideniz plajlarından denize girebilirsiniz. Çınarsuyu ve Ayanikola tesislerinde kamp yapabilirsiniz. Uzunkum’da gün batımı izleme keyfine de erişmelisiniz.

Ünye merkezde bulunan Bakırcılar Çarşısı’nı mutlaka gezmelisiniz.

Asarkaya Kent Ormanı’nda piknik yapıp doğanın tadını çıkarabilirsiniz.

Son olarak, Ünye Kalesi de mutlaka görmeniz gereken yapılardan biridir.

Ünye’de neler yenir?

Ünye’de çok lezzetli yöresel yemekler tadabilirsiniz. Özellikle Karadeniz’de olmanın fırsatlarından yararlanıp bol bol balık yemelisiniz. Hamsili içli tava, hamsi buğulama, hamsili ekmek, kalkan tava, baluk bırastusu, tuzlu palamut, kardilik kavurması, perzü yemeği, pohnul yemeği, mendek pürüşlüsü, tefek sarması, melevcen, pancar diblesi, ısırgan çorbası, pancar bilisi gibi yemekleri mutlaka yemelisiniz.

Ünye’de nerede kalınır?

Ünye’nin sahil şeridinde ve merkezinde her bütçeye uygun konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Otellerde ya da kamp alanlarında çadır kurarak konaklayabilirsiniz.

Karadeniz’in en özel yerlerinden biri olan Ünye’de oldukça keyifli bir tatil yapabilirsiniz. Obilet.com üzerinden Ünye otobüs biletinizi satın alıp seyahatinizi planlayabilirsiniz.

Autogari în Unye

Ünye Otobüs Terminali Devlet Sahil Yolu Cad., No:145, Ünye, Ordu

Transportatorii care au încetat să mai opereze pe baza Unye

Călătorii populare cu autobuzul cu plecare din
Unye

* Prețurile biletelor afișate sunt cele mai accesibile prețuri ale biletelor achiziționate de pe obilet în ultimele 7 zile. Vă rugăm să solicitați prețurile actuale ale biletelor de mai sus

Călătorii populare cu autobuzul care sosesc la Unye

* Prețurile biletelor afișate sunt cele mai accesibile prețuri ale biletelor achiziționate de pe obilet în ultimele 7 zile. Vă rugăm să solicitați prețurile actuale ale biletelor de mai sus
bus