Autocare catre Tunceli

Informatii despre Tunceli

POPULAȚIE 85.428
SUPRAFAȚĂ 7.685 km²
COD TELEFON 0 428
NUMĂR AUTO 62
NUMĂR DE TERMINALE DE AUTOBUZ 1

Informații pe care trebuie să le cunoașteți după ce cumpărați biletul de autobuz Tunceli

Tunceli Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Tunceli ili, Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan kentlerden biri. Şehrin en önemli özelliklerden biri ise nüfusunun farklı etnik kökenlerden oluşması. Ayrıca Tunceli şehri, en düşük nüfusa sahip olması bakımından da oldukça sakin. Yüzölçümü de çok geniş olmayan Tunceli ili, farklı güzelliklere sahip alanlardan biri.

Bununla birlikte Tunceli otobüs seferleri ile şehre varış gerçekleştiren yolcular, farklı ulaşım araçları ile istedikleri alanlara ulaşım sağlıyor. Bu alana gelen yolcular, otogar içerisinde yer alan ilçe otobüsleri ile Tunceli’nin sekiz farklı ilçesine gidebilme imkanına sahip oluyor. Ayrıca şehir içi otobüs imkanları ile de merkez içerisindeki mahallelere gidebilmek mümkün.

Tunceli’de Gezilecek Yerler

Tunceli ili içerisinde, bulunduğu bölgenin getirmiş olduğu coğrafi güzellikleri ve tarihi özellikleri barındıran pek çok gezi alanı bulunuyor.

  • Munzur Vadisi Milli Parkı: Tunceli şehri, Munzur Çayı’nın kıyısında yer alma özelliği taşıyor. Bu nedenle çay üzerindeki vadiye yapılmış olan bu milli park, doğal gezi alanları sevenler için en özel yerlerden biri konumunda bulunuyor.
  • Pertek Kalesi: Anadolu’da kurulan ilk beyliklerden biri olan Mengücekliler tarafından yapılan bu kale, turizm alanı içerisinde sık ziyaret edilen yerlerden biri.
  • Bağın Kaplıcası: Mazgirt ilçesi içerisinde yer alan bu kaplıca, şifalı olması bakımından yıl içerisinde Tunceli otobüs firmaları ile gelenlerin sık sık ziyaret ettiği alanlardan biri.

Tunceli’de Ne Yenir?

Tunceli, Doğu Anadolu Bölgesi’nin yöresel güzellikleriyle ön plana çıkan şehirlerinden biri. Bu nedenle de buraya gelenlerin tüketmesi gereken birbirinden farklı lezzetler bulunuyor.

  • 12 İmam Çorbası: Tunceli şehrindeki ünlenmiş lezzetlerden biri haline gelen 12 imam çorbası, bölgede yetişen malzemeler ile hazırlanıyor ve oldukça tercih ediliyor.
  • Babuko: Yine Tunceli otobüs bileti fiyatları ile tercih edilerek gelinen bu şehirde yenilebilecek farklı yemeklerden biri de etsiz mantı lezzetinde sunulan babuko.
  • Dersim Kömbesi: Tunceli ilinin bir ilçesi olan Dersim’in yöresel tatlılarından biri olan Dersim kömbesi de buraya gelenlerin mutlaka tatması gereken lezzetler arasında bulunuyor.

Tunceli’de Nerede Kalınır?

Tunceli otobüs bileti satın alarak Tunceli’ye ziyarete gelen yolcuların burada kalabilmeleri için sunulan birbirinden farklı konaklama alanları bulunuyor. Bu konaklama alanları, yolcuların tercih ettikleri konfor farkına uygun şekilde değişiyor. Buna uygun olarak 5 yıldızlı otellerin yanı sıra, butik veya apart oteller de bulunuyor. Bu otellerin, yolcuların gezmek istedikleri alanlara yakınlığı da oldukça önemli. Bu nedenle yolcular, zevklerine ve isteklerine en uygun otelleri kolayca tercih edebiliyor.

Ayrıca Tunceli’ye gelmek isteyenler, Tunceli uçak biletleri ile de şehre gelebilme imkanına sahip. Tunceli uçuşları ile hava yolu ulaşımından faydalanabilmek mümkün. Bu şekilde otobüse kıyasla daha kısa zaman içerisinde ulaşım sağlanabiliyor.

Autogari în Tunceli

Tunceli Otogarı +904282124859 Alibaba, Cemal Gürsel Cd. No:14, 62000 Tunceli Merkez Türkiye

Operatori de transport cu sediul în Tunceli

Transportatorii care au încetat să mai opereze pe baza Tunceli

bus