Autocare catre Tarsus

Servicii Clienți 24/7
Plată securizată
Fără comision, gratuit
Peste 25 milioane de utilizatori
pe lună
Cumpără biletul în 2 minute
Anulare ușoară

Informatii despre Tarsus

POPULAȚIE 326.063
SUPRAFAȚĂ 2.029 km²
ORAȘ Mersin
COD TELEFON 0 324
NUMĂR AUTO 33
NUMĂR DE TERMINALE DE AUTOBUZ 1

Informații pe care trebuie să le cunoașteți după ce cumpărați biletul de autobuz Tarsus

Tarsus, Mersin’e bağlıdır ve ülkemizin en büyük ilçelerinden biridir. Bereketli topraklar üzerinde bulunan Tarsus, şehrin turistik yerlerinden biridir. Siz de buraları gezmek isterseniz, obilet.com üzerinden Tarsus otobüs bileti satın alabilirsiniz.

Tarsus otobüs seferleri genellikle yerel seyahat firmaları tarafından düzenlenmektedir. Bu firmaların tamamını obilet.com üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Hatta detaylı şekilde inceleyebilir, aralarında fiyat ve özellik karşılaştırmaları yapabilirsiniz. Bu şekilde kendinize en uygun olan firmadan Tarsus otobüs biletinizi online olarak satın alabilirsiniz.

Tarsus’ta nereler gezilir?

Tarsus, gerçek anlamda büyük bir kültürel mirastır. Tarih boyunca pek çok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Bu yüzden keşfedilmeyi bekleyen pek çok güzelliğe de ev sahipliği yapmaktadır.

Kleopatra Kapısı, Bizans döneminden kalmıştır ve şehirdeki en özel yapılardan biridir.

M.Ö. 2. yüzyıldan kalma olan Tarsus Antik Yolu da görülmesi gereken en önemli yapılar arasında yer almaktadır. Roma Yolu da aynı şekilde değerlendirilebilir, ancak biraz tahribata uğramıştır.

Dünya çapında meşhur bir mayın gemisi olan Nusret Mayın Gemisi de burada bulunmaktadır. Ağır çalışmalar sonucunda su yüzeyine çıkarılan ve belediye tarafından onarılarak sergilenen önemli bir eserdir. Tarsus Çanakkale Parkı da geminin yanı başında bulunan özel bir yerdir.

Tarsus Şelalesi de doğal güzelliğiyle insanı etkileyen yerlerde biridir.

Efsaneleriyle ünlü olan Ashab-ı Keyf Mağarası da ziyaret edilmeyi bekleyen önemli bir yerdir. Oradaki bilenlerden hikayesini öğrenmeyi de ihmal etmeyin.

St. Paul Kilisesi, Şahmeran, Tarsus Kilim Müzesi, Etnografya Müzesi, Roma Mezarları, Bilal-i Habeşinin Mekanı, Kemeraltı Çarşısı, Donuktaş, Bac Köprüsü ve Kırkkaşık Bedesteni gibi yapılar da görülmesi gereken yerler arasında bulunmaktadır.

Tarsus’ta ne yenir?

Tarsus’un sahip olduğu tek güzellik, burada bulunan yapılar değildir. Yemekleri de oldukça lezzetlidir ve bir hazine değerindedir. Lepe, topalak çorbası, yüzük çorbası, içli köfte, tatar çorbası, susamlı köfte, etli döğme pilavı, humus yemeği tarifi, zeytinyağlı imam bayıldı, dolma, sarma, palıza, bandırma, malhuta ve babagannuş gibi yemeklerinden mutlaka yemelisiniz. Domates reçeli ve un helvası da tatmanız gereken tatlı lezzetlerdir.

Tarsus’ta nerede kalınır?

Tarsus’ta her bütçeye uygun otel ve pansiyon bulup konaklamanız mümkündür.

Tarsus’un kültürel ve yöresel zenginliklerini keşfetmek isterseniz, obilet.com üzerinden Tarsus otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Autogari în Tarsus

Tarsus Otogarı +903246246932 Beydeğirmeni, Ankara Bulvarı, 33470 Tarsus / Mersin

Călătorii populare cu autobuzul cu plecare din
Tarsus

* Prețurile biletelor afișate sunt cele mai accesibile prețuri ale biletelor achiziționate de pe obilet în ultimele 7 zile. Vă rugăm să solicitați prețurile actuale ale biletelor de mai sus

Călătorii populare cu autobuzul care sosesc la Tarsus

* Prețurile biletelor afișate sunt cele mai accesibile prețuri ale biletelor achiziționate de pe obilet în ultimele 7 zile. Vă rugăm să solicitați prețurile actuale ale biletelor de mai sus
bus