Autocare catre Ödemiș

Serviciu Clienți 24/7
Plată securizată
Fără comision, gratuit
Peste 25 milioane de utilizatori
pe lună
Cumpără biletul în 2 minute
Rambursare integrală
la Biletele anulate

Informatii despre Ödemiș

POPULAȚIE 132.028
SUPRAFAȚĂ 1.019 km²
ORAȘ İzmir
COD TELEFON 0 232
NUMĂR AUTO 35
NUMĂR DE TERMINALE DE AUTOBUZ 1

Informații pe care trebuie să le cunoașteți după ce cumpărați biletul de autobuz Ödemiș

Ödemiş, İzmir’in sessiz, sakin, güzel ve zengin ilçeleri arasında yer alıyor. İlçede; Gölcük ve Birgi gibi turistik yerler, yoğun şekilde ziyaretçi ağırlayan alanları oluşturuyor. Kış mevsiminde; İzmir’e çok yakın bir mesafede konumlanan kayak merkezi, harika bir zaman geçirmenizi sağlıyor. Burası kayak meraklıları için çok elverişli özelliklere sahip. Ödemiş, bağlı olduğu İzmir şehir merkezine 112 km uzaklıkta yer alıyor.

Türkiye’nin her yerinde hizmet veren otobüs firmalarından Ödemiş otobüs bileti satın alarak ilçeyi ziyaret edebilirsiniz. İlçeye yapacağınız seyahat Ödemiş Otogarı’nda son buluyor. Otogardan sonra ilçe merkezine ulaşım, tren ya da diğer kara yolu toplu taşıma araçları ile yapılıyor. Sizler de otobüs firmalarından biletinizi satın alarak seyahatiniz için ulaşım kısmını tamamlayabilirsiniz.

Ödemiş’te Gezilecek Yerler

Sakinliği ve güzelliğiyle ön plana çıkan Ödemiş’te gezilecek yerler şu şekilde sıralanıyor;

  • Ödemiş Müzesi: Birge yolu üzerinde yer alan bu müze; Etnografya müzesi olarak yapılmış, ancak bölgedeki arkeolojik eserler burada sergileniyor.
  • İlk Kurşun Anıtı: İlkkurşun Köyü’nde dikili olan bu anıt için her sene Mayıs ayında kutlamalar yapılıyor. Ödemiş halkının Yunan işgali sırasında örgütlenerek sıktığı ilk kurşun olduğu söyleniyor.
  • Bozdağ Kayak Merkezi: Ödemiş otobüs seferleri ile gelebileceğiniz merkez, Bozdağ köyü sınırları içerisinde yer alıyor. Burada Aralık ve Mart ayları arasında kayak yapmanız mümkün oluyor.

Ödemiş’te Ne Yenir?

Ödemiş otobüs firmalarının birinden satın alacağınız otobüs bileti ile gelebileceğiniz bu bölgede meşhur olan ve tatmanız gereken bazı lezzetler bulunuyor. Bu lezzetler şu şekilde sıralanıyor:

  • Töngül Pide: Ödemiş’e gelindiğinde mutlaka tadılması gereken lezzetlerden biri oluyor. Töngül Pide; bol maydanoz, köy tereyağı ve kıymayla hazırlanıyor, fırında pişirilerek servis ediliyor.
  • Ödemiş Köftesi: Gevrek ekmekle servis edilen Ödemiş köftesi, denenmesi gereken lezzetler arasında yer alıyor.

Ödemiş’te Nerede Kalınır?

Ödemiş, her mevsim ziyaret edebileceğiniz ilçelerden biri oluyor. Sakinliği, temiz havası ve görülmeye değer güzellikleri ile dikkat çeken Ödemiş’te konaklamak için öğretmenevi ve otelleri tercih edebilirsiniz. Sizler de Ödemiş otobüs bilet fiyatlarıinceleyerek seyahatinizi planlamaya başlayabilirsiniz.

Kara yoluyla değil de hava yoluyla seyahat etmek istiyorsanız İzmir uçak bileti satın alarak Adnan Menderes Havalimanı’na iniş yapabilirsiniz. İzmir uçuşları ile şehre geldikten sonra ise buradan toplu taşıma araçlarıyla ilçeye ulaşım sağlayabilirsiniz.

Autogari în Ödemiș

Ödemiş Autogara Cumhuriyet Mh. 35759 Ödemiş/İzmir

Călătorii populare cu autobuzul cu plecare din
Ödemiș

* Prețurile biletelor afișate sunt cele mai accesibile prețuri ale biletelor achiziționate de pe obilet.com în ultimele 7 zile. Vă rugăm să solicitați prețurile actuale ale biletelor de mai sus

Călătorii populare cu autobuzul care sosesc la Ödemiș

* Prețurile biletelor afișate sunt cele mai accesibile prețuri ale biletelor achiziționate de pe obilet.com în ultimele 7 zile. Vă rugăm să solicitați prețurile actuale ale biletelor de mai sus

Cele mai recent căutate călătorii cu autobuzul care sosesc la Ödemiș

Stația prin care utilizatorii de obilet au călătorit cei mai mult 12 până la Ödemiș