Autocare catre Nigde

Informatii despre Nigde

COD TELEFON 0 388
NUMĂR AUTO 51
NUMĂR DE TERMINALE DE AUTOBUZ 1

Informații pe care trebuie să le cunoașteți după ce cumpărați biletul de autobuz Nigde

Niğde, İç Anadolu’nun sakin ve küçük şehirlerinden biridir. Çevre illerden gideni çok olsa da, diğer illerden çok turist alan bir şehir değildir. Bu yüzden görülmediği için insana çok şey kaybettiren şehirlerden biridir. Niğde’ye gitmek için obilet.com üzerinden Niğde otobüs bileti satın alabilirsiniz.

Niğde otobüs seferleri yapan firmaların sayısı pek de az değildir. Var olan firmaların fiyat ve özelliklerini de obilet.com ile görmeniz ve aralarında kıyaslama yapmanız mümkündür. Yaptığınız kıyaslama sonucunda seçtiğiniz firmadan Niğde otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Niğde’de nereler gezilir?

Niğde’nin en güzel yerlerinden biri olan ve sönmüş bir volkanik dağ özelliğini taşıyan Göllüdağ’a mutlaka gitmelisiniz. Burada bulunan ören yerini de gezmelisiniz.

Tyana Ören Yeri de, tarihi açıdan önemli olan ve güzelliğiyle etkileyecek olan bir başka bölgedir.

Ülkemizdeki buzul göllerinin en önemlilerinden biri olan ve görkemli görüntüsüyle insanları etkileyen Çinili Gölü’ne gitmeyi ihmal etmeyin.

Eski Gümüş Manastırı, ilginç görüntüsüyle ilgi çeken tarihi bir yapıdır.

Görülmesi gereken yerler listesine eklemeniz gereken bir diğer yapı da Niğde Kalesi’dir.

Cımbar Vadisi’ne gidin; eğer dağcılık ve trekking ilginizi çekiyorsa mutlaka gidin. Çok keyifli ve maceralı bir yolculuk yapabilirsiniz.

Kayardı Bağları da şehrin en yeşil bölgesidir. Burayı da gezi listenize ekleyebilirsiniz.

Romalılar döneminden kalma, antik Roma Havuzu da görülmeye değer yerlerdendir. Burada keyifle yürüyüş yapıp güzelliğinin tadını çıkarabilirsiniz.

Niğde’de ne yenir?

Niğde, İç Anadolu mutfağı esintileri taşımaktadır. Pek çok lezzetli yemekle dolu sofralar sizi beklemektedir. Niğde tavası, pancar çorbası, kuskus pilavı, ditme, tirit, Niğde çanağı, papara, oğma çorbası ve mangır çorbası mutlaka yenmesi gereken özel lezzetlerdir.

Niğde’nin taş fırınlarından birine uğrayıp tahinli ekmeğinden muhakkak yemelisiniz, tadına doyamayacaksınız.

Niğde elması ve patatesi de ayrı lezzetlidir, yemeyi ihmal etmeyin.

Niğde gazozunun şöhreti şehirlerimize kadar yayılmış durumdadır. Buraya kadar gelmişken bol bol için hatta alıp evinize de getirin.

Hüsmeni, halveter, köfter ve pekmez de en meşhur yöresel tatlılarıdır.

Niğde’de nerede kalınır?

Niğde’nin merkezinde her bütçeye uygun otel seçenekleri bulunmaktadır.

İç Anadolu’nun özel şehirlerinden biri olan Niğde’ye, en yakın zamanda seyahat etmelisiniz. Niğde otobüs bileti detaylarına obilet.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

Autogari în Nigde

Niğde Otogarı +903882323537 Şahinali Mah. Emin Erişingil Blv. 51310 Merkez/Niğde
bus