Autocare catre Lapseki

Informatii despre Lapseki

POPULAȚIE 25.865
ORAȘ Чанаккале
COD TELEFON 0 286
NUMĂR AUTO 17
NUMĂR DE TERMINALE DE AUTOBUZ 1

Informații pe care trebuie să le cunoașteți după ce cumpărați biletul de autobuz Lapseki

Çanakkale’nin güzellikleri saymakla bitmez. İçinde pek çok güzelliği barındıran bu şehrin özel ve önemli yerlerinden biri de Lapseki’dir. Bu güzelliği keşfetmek isterseniz, obilet.com üzerinden Lapseki otobüs bileti satın alabilirsiniz.

Lapseki otobüs biletinizi uygun fiyata satın almak için obilet.com üzerinden işlemlerinizi halledebilirsiniz. Obilet.com ile Lapseki otobüs seferleri düzenleyen firmaların tamamını bir arada görebilirsiniz. Böylelikle aralarında fiyat ve özellik açısından karşılaştırma yapabilirsiniz. Kendinize uygun olan firmayı seçebilirsiniz.

Lapseki’de nereler gezilir?

Çanakkale’nin önemli yerleşim yerlerinden biri olan Lapseki’de gezip görebileceğiniz pek çok doğal ve tarihi yapı bulunmaktadır.

Görmeniz gereken ilk yapı Süleyman Paşa Camisi’dir. Burası özgün biçimini koruyan, ziyarete ve ibadete açık olan tarihi açıdan önem taşıyan bir yapıdır.

Dalyan mahallesi ise deniz ve güneşle vakit geçirmek isteyenler için idea yerdir. Sakin ve huzurlu bir ortamda keyifli bir tatil yapabilirsiniz.

İki Atlı Türbesi ise, ilginç hikayeleriyle bilinen dini ve tarihi açıdan önemli yapılardan biridir.

Biraz doğayla baş başa kalmak, piknik ve yürüyüş yaparak vakit geçirmek isterseniz, Bostancı Orman İçi Dinlenme ve Piknik Alanı’na gidebilirsiniz. Kayın, gürgen ve meşe ağaçlarıyla donanmış olan bu ormanda harika vakit geçirebilirsiniz.

Çardak, Lapseki’nin bir beldesidir. Uzun kumsallar, kervansaray yapısı ve anıt ağaçla bulunduğu güzel bir yerdir. Burayı da gezilecek yerler listesine eklemelisiniz. Burada bulunan Yakup Bey Camisi’ni ziyaret etmeli ve Çardak Çamlık’ta bulunan doğal güzelliklerin tadını çıkarmalısınız.

Arisbe, Terkote, Paisos, Perkole ve Lampsakos antik kentlerini de mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Lapseki’de ne yenir?

Lapseki’de balık ve deniz ürünleri yemeyi ihmal etmemelisiniz. Özellikle sardalya balığı buranın özel yemeğidir.

Ayrıca, Çanakkale’de olmanın verdiği avantajı kullanarak zeytinyağlı yemeklerden ve taze ürünlerle hazırlanmış köy kahvaltılarından yemeyi de ihmal etmemelisiniz.

Kuzu çevirme ve oğlak çevirme de ilçenin favori yemeklerindendir.

Lapseki’de nerede kalınır?

Lapseki küçük bir yer olduğu için konaklama seçenekleri biraz kısıtlıdır. Az sayıda otel bulunmaktadır. Ayrıca, belli bir dönem için ev kiralayabilir ya da Çardak’taki kamp alanında çadır kurabilirsiniz.

Farklı ve sakin bir tatil geçirmek isterseniz, Lapseki’ye gidebilirsiniz. Obilet.com üzerinden Lapseki otobüs seferleri listesine göz atabilirsiniz.

Autogari în Lapseki

Lapseki Otogarı Cumhuriyet Mah. Menderes Cad. No:1, 17800 Lapseki/Çanakkale

Cele mai recent căutate călătorii cu autobuzul care sosesc la Lapseki

bus