Autocare catre Kırșeehir

Serviciu Clienți 24/7
Plată securizată
Fără comision, gratuit
Peste 25 milioane de utilizatori
pe lună
Cumpără biletul în 2 minute
Rambursare integrală
la Biletele anulate

Informatii despre Kırșeehir

POPULAȚIE 223.498
SUPRAFAȚĂ 6.530 km²
COD TELEFON 0 386
NUMĂR AUTO 40
NUMĂR DE TERMINALE DE AUTOBUZ 1

Informații pe care trebuie să le cunoașteți după ce cumpărați biletul de autobuz Kırșeehir

Kırşehir pek çok tarihi yapıya ve türbeye ev sahipliği yapan, görülmesi gereken şehirlerden biridir. Farklı şehirleri ve bu şehirlere özgü yapıları görmeyi seven biriyseniz, burası sizin için ilgi çekici bir yer olabilir. Kırşehir otobüs biletinizi obilet.com üzerinden satın alarak yolculuğunuzun planını yapmaya başlayabilirsiniz.

Kırşehir otobüs seferleri, birçok firma tarafından düzenlenmektedir. Bu firmaların her birini fiyat ve özellikleriyle birlikte inceleyip kıyaslama imkanını obilet.com’da bulabilirsiniz. Böylelikle aralarından seçtiğiniz firmadan en ekonomik şekilde Kırşehir otobüs bileti satın alabilirsiniz.

Kırşehir’de nereler gezilir?

Kırşehir Mucur Yeraltı Şehri’ni gezmekle işe başlayabilirsiniz. Görmeniz gereken bir diğer yeraltı şehri de Kepez ve Dulkadirli yeraltı şehirleridir.

Tarihi açıdan en önemli olan yapılardan birini, Ahi Evran Camii’ni de ziyaret edebilirsiniz.

Türk Büyükleri Anıtı görülmesi gereken yapılar arasında yer almaktadır.

Aşık Paşa Yatırı, Kapucu Camii, Aflak Baba Türbesi gibi dini yapıları da ziyaret etmelisiniz.

Seyfe Gölü, Mucur Obruk Gölü, Cuğun Barajı ve Kesik Köprü doğal güzellikleri ile görülmesi gereken yerlerdir. Buralarda yürüyüş yaparak, fotoğraf çekerek keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Kent Park’a gidip masalsı bir dünyada olduğunuz hissini yaşayabilirsiniz.

Cacabey Medresesi’ne gidip burada bir çay ya da kahve içerek vakit geçirebilirsiniz.

Kırşehir’de ne yenir?

Klasik İç Anadolu lezzetlerini tadabileceğiniz gibi şehre özel yöresel yemeklerden de tadabilirsiniz.

Sac kavurma ve Ankara usulü tavuk döner, şehirdeki en popüler yemeklerdir. Şehrin her yerinde bu yemeklere rastlayabilirsiniz.

Çömlekte kuru fasulye, tandırda çömlek paça, et yahnisi, kese aşı, çullama, keşkef, yarma aşı, ayva dolması, sündürme, kuzu tandır, çirleme, sebzeli bulgur pilavı, pancar çırpması, topalak, Kırşehir köftesi, soğanlama, gendeme, yoğurt çorbası ve lepe yemekleri tatmanız gereken yöresel yemekleridir.

Kırşehir’de nerede kalınır?

Şehrin merkezinde küçük çaplı otellerden, büyük otellere kadar uzanan otel seçenekleri bulunmaktadır.

Şehrin merkezinden uzak olan bazı köylerde de konaklama imkanı vardır.

İç Anadolu’nun el değmemiş şehirlerinden biri olan Kırşehir’de göreceğiniz yerlerin ve tadacağınız yemeklerin seçenekleri oldukça fazladır. Bunları deneyimlemek için obilet.com üzerinden Kırşehir otobüs seferlerini inceleyerek tatil planınızı oluşturabilirsiniz.

Postări de blog despre Kırșeehir

 • Kırşehir Nerede, Kırşehir’e Nasıl Gidilir?

  Kırşehir, 2019 yılında UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı’na müzik alanında dahil olmuş. Abdallık ve bozlak geleneğinin şehre bıraktığı kültürel miras sayesinde bu ünvanı kazanan Kırşehir, Türkiye’den müzik alanında bu ağa dahil olan ilk ve tek şehir olma özelliğini taşıyor. İç Anadolu Bölgesi’nin turistik açıdan önemli şehirlerinden birisi olan Kırşehir, Türkiye’nin tek yerli sermayeli lastik fabrikası Petlas’ın üretim yaptığı şehir

  Vezi restul
 • Kırşehir’in Meşhur Yemekleri

  İç Anadolu’nun en misafirperver şehirlerinden biri olarak anılan Kırşehir, Anadolu mutfak kültürünün değerlerine en güzel şekilde sahip çıkıyor. Pek çok Anadolu ilimizde olduğu gibi et ve bakliyat ağırlıklı bir mutfağa sahip olan Kırşehir’de sebze ve meyvenin de yadsınmaz bir yeri var. Diyorum ve sizi Kırşehir mutfağının en sevilen lezzetleri ile baş başa bırakıyorum. İçindekilerKırşehir’in Meşhur

  Vezi restul
 • Anadolu’nun Saklı Doğal Hazinesi: Seyfe Gölü ve Kuş Cenneti

  Anadolu’nun dört bir yanında keşfedilmeyi bekleyen doğal cennetlerden biri olan Seyfe Gölü, Kırşehir’in doğusunda saklı bir tabiat harikası… Zengin ekolojik yapısı öne çıkan göl aynı zamanda bataklıkları, adacıkları ve sazlıklarıyla yüzlerce kuş türüne ev sahipliği yapıyor… Ancak yanlış sulama ve yer altı sularının bilinçsiz kullanılması sebebiyle azalan su kaynakları yüzünden Seyfe Gölü’nün varlığı artık tehlike

  Vezi restul

Autogari în Kırșeehir

Kırşehir Autogara +903862526461 Bahçelievler Mhç,40200 Merkez / Kırşehir

Operatori de transport cu sediul în Kırșeehir

Transportatorii care au încetat să mai opereze pe baza Kırșeehir

Călătorii populare cu autobuzul care sosesc la Kırșeehir

* Prețurile biletelor afișate sunt cele mai accesibile prețuri ale biletelor achiziționate de pe obilet.com în ultimele 7 zile. Vă rugăm să solicitați prețurile actuale ale biletelor de mai sus