Autocare catre Guneyyurt

Servicii Clienți 24/7
Plată securizată
Fără comision, gratuit
Peste 25 milioane de utilizatori
pe lună
Cumpără biletul în 2 minute
Anulare ușoară

Informatii despre Guneyyurt

ORAȘ Karaman
COD TELEFON 0 338
NUMĂR AUTO 70
NUMĂR DE TERMINALE DE AUTOBUZ 1

Informații pe care trebuie să le cunoașteți după ce cumpărați biletul de autobuz Guneyyurt

Karaman’ın ilçelerinden biri olan Ermenek, ulaşım imkânının oldukça gelişmiş yapıda olduğu bölgeler arasında yer alıyor. Bu ilçeye bağlı olan Güneyyurt beldesi ise, adından anlaşılacağı üzere kentin güney kesiminde konumlanıyor. Güneyyurt’un Ermenek ilçe merkezine yakın bir konumda olması ve yol üzerinde bulunması ise bölgeye birçok avantaj kazandırıyor.

Karaman’ın Güneyyurt beldesine ulaşmak için öncelikle Karaman Otogarı’na gitmeniz gerekiyor. Otogardan ise beldeye gidebilmek için Ermenek Yücel Oto firmasından Güneyyurt otobüs biletinialmanız gerekiyor. Böylece ilçe merkezine ve beldeye ulaşım sağlayabilirsiniz.

Güneyyurt’ta Gezilecek Yerler

Güneyyurt, gezilecek özel lokasyonlara sahip yerlerden biri oluyor. Özellikle doğasıyla ve tarihi yapılarıyla dikkat çeken ilçede gezip görebileceğiniz noktalar şöyle sıralanıyor:

  • Ermenek Barajı: Doğal yapısını koruyan bir bölgede bulunan Ermenek Barajı, Güneyyurt çevresinde mutlaka ziyaret edilmesi gereken noktalar arasında yer alıyor.
  • Ilısu Şelalesi: Sıcak yaz günlerinde Ilısu Şelalesi’nden akan su, serinletici bir ortam oluşturuyor. Özellikle yaz günlerinde insanlar, Güneyyurt çevresinde gezilerini bu şelaleye de gerçekleştiriyor. Ziyaretçiler bu lokasyona, Güneyyurt otobüs firmaları ya da diğer otobüs firmaları tarafından düzenlenen turlarla değil, kendi araçlarıyla ulaşım sağlayabiliyor.
  • Tol Medrese: Varlığını 1339 yılından günümüze kadar sürdüren Tol Medrese, tarihi dokusuyla önemli yerlerden biri oluyor. Güneyyurt çevresinde uğramanız gereken bölgelerden biri olarak öne çıkıyor.
  • Ermenek Ulu Cami: Güneyyurt ve Ermenek bölgesinin en popüler lokasyonları arasında bu cami yer alıyor. Ermenek Ulu Cami’nin ihtişamlı görüntüsü ziyaret edenleri büyülüyor.

Güneyyurt’ta Ne Yenir?

Güneyyurt otobüs seferleri ile ilçeye ulaşabilir, yakın bölgelerde gezme olanaklarını yakalayabilirsiniz. Aynı zamanda gezi sırasında yöresel lezzetleri tatma fırsatınız da bulunuyor. Güneyyurt yöresine ait olan ve kendine has isimleriyle bilinen yöresel lezzetler ise şöyle sıralanıyor:

  • Batırma: İrmik ve yerel çeşnilerle hazırlanan batırma, bölgenin en leziz yemekleri arasında yer alıyor.
  • Bulgurca: Keçi eti ve yerel çeşnilerin harmanlanmasıyla yapılan bu yemek, bölgenin öne çıkan yöresel yiyeceklerinden biri oluyor.
  • Herse: Enerji kaynağı olarak tanımlanan herse, özellikle düğünlerde fazlasıyla pişiriliyor. Bu yöresel ürün, soğan, buğday, baharat, tereyağı ve nohut gibi daha birçok malzemenin karşımınından oluşuyor.

Güneyyurt’ta Nerede Kalınır?

Güneyyurt otobüs bilet fiyatları özelinde yaptığınız planlamada konaklama alanları da büyük önem taşıyor. Güneyyurt’ta konaklayabileceğiniz yerler pansiyon tarzı işletmeler oluyor. Ancak Güneyyurt’a en yakın ilçelerden biri olan Ermenek’te; otel, pansiyon, apart gibi konaklama seçenekleri de bulunuyor.

Autogari în Guneyyurt

Operatori de transport cu sediul în Guneyyurt

Transportatorii care au încetat să mai opereze pe baza Guneyyurt

Călătorii populare cu autobuzul cu plecare din
Guneyyurt

* Prețurile biletelor afișate sunt cele mai accesibile prețuri ale biletelor achiziționate de pe obilet în ultimele 7 zile. Vă rugăm să solicitați prețurile actuale ale biletelor de mai sus

Călătorii populare cu autobuzul care sosesc la Guneyyurt

* Prețurile biletelor afișate sunt cele mai accesibile prețuri ale biletelor achiziționate de pe obilet în ultimele 7 zile. Vă rugăm să solicitați prețurile actuale ale biletelor de mai sus

Cele mai recent căutate călătorii cu autobuzul care sosesc la Guneyyurt

Stația prin care utilizatorii de obilet au călătorit cei mai mult 3 până la Guneyyurt

bus