Autocare catre Güneysınır

Serviciu Clienți 24/7
Plată securizată
Fără comision, gratuit
Peste 25 milioane de utilizatori
pe lună
Cumpără biletul în 2 minute
Rambursare integrală
la Biletele anulate

Informatii despre Güneysınır

POPULAȚIE 9.636
SUPRAFAȚĂ 482 km²
ORAȘ Konya
COD TELEFON 0 332
NUMĂR AUTO 42
NUMĂR DE TERMINALE DE AUTOBUZ 1

Informații pe care trebuie să le cunoașteți după ce cumpărați biletul de autobuz Güneysınır

İç Anadolu Bölgemizdeki Konya ilimize bağlı bulunan Güneysınır, Konya şehir merkezine ortalama 75 km mesafede konumlanıyor. Tarihi asırlar öncesine dayanan Güneysınır ilçesi, Toros Dağları’nın eteklerinde ve Karaman il sınırına 45 km’lik bir konumda yer alıyor.

Güneysınır otobüs bileti ile yolculuğa başladıktan sonra Konya şehir otogarında inip otogardan geçen halk minibüsleri sayesinde Güneysınır’a rahatlıkla ulaşma imkanınız bulunuyor. Güneysınır’dan Konya şehir merkezine KONTUR Turizm firması hafta içleri ve hafta sonları belirli saat aralıklarıyla seferler düzenliyor. Aynı zamanda ilçeden kalkan halk otobüsleri ve dolmuşlardan faydalanarak da il merkezine ulaşmanız mümkün. Kontur Turizm ve Güven Akşehir Seyahat, Güneysınır otobüs firmaları arasında öne çıkıyor.

Güneysınır’da Gezilecek Yerler

Güneysınır ilçesi, asırlar öncesine dayanan tarihi ile öne çıkıyor. Güneysınır otobüs seferleri ile kolaylıkla bu mekanları ziyaret etmeniz mümkün. İşte bölgeye gittiğinizde mutlaka ziyaret etmeniz gereken mekanlar:

  • Güvercinlik Mağarası: İlçedeki Güneybağ Mahallesi’nde yer alan mağara, 130 metre derinliğe sahip olup iki bölümden oluşuyor. Mağaranın içine girdiğinizde değişik yapıda sarkıtlar, dikitler, mağara sütleri ve perde oluşumları görmeniz mümkün. İlçe merkezine çok yakın mesafede bulunan mağara, ziyaret edilmeye değer.
  • Gavur Höyüğü: İlçe merkezine yaklaşık 2 km uzaklıkta bulunan höyükte Roma ve Bizans dönemlerine ait kalıntılar bulunuyor. Gavur Höyüğü, asırlık geçmişiyle ziyaretçileri büyülüyor.
  • Ak Türbe: İlçenin Gürağaç Mahallesi’nde konumlanan türbe, altıgen biçimindeki mimarisiyle pek çok ziyaretçinin uğrak noktaları arasında yer alıyor.

Güneysınır’da Ne Yenir?

Güneysınır otobüs bilet fiyatları her sezon her bütçeye uygun olacak şekilde karşımıza çıkıyor. Bölgede mutlaka tadına bakmanız gereken birbirinden lezzetli yöresel tatlar mevcut. İşte bu lezzetlerden bazıları:

  • Güneysınır Mayalı Ekmeği: Buğdayların bölgedeki değirmenlerde öğütülmesiyle elde edilen ve undan yapılan ekmek, odun ateşiyle pişiriliyor.
  • Batırık: Görüntüsü ile mercimek köftesini andıran batırık, bölgenin en sevilen yöresel lezzetleri arasında yer alıyor. Yapımı mercimek köftesiyle çok benzese de içeriğinde menengiç ve düğürcük gibi farklı malzemeler bulundurmasıyla mercimek köftesinden ayrılıyor.
  • Etli Topalak Çorbası: Bazı bölgelerde yuvarlama çorbası olarak da bilinen etli topalak çorbası; ince bulgur, nohut ve topalak köftelerinin birleşmesi sonucu yapılıyor.

Güneysınır’da Nerede Kalınır?

Güneysınır bölgesi ziyaretçilerinin zevklerine, isteklerine ve bütçelerine uygun konaklama alternatifleri sunuyor. Tercihinize göre bölgedeki her şey dahil otellerde tatilinizi geçirebileceğiniz gibi apart otellerden de faydalanma imkanınız bulunuyor.

Güneysınır’a daha hızlı ve rahat bir şekilde ulaşmak isterseniz bulunduğunuz şehirdeki havaalanından Konya Havaalanı’na olan Konya uçuşlarını incelemenizde fayda var. Konya Havaalanı’ndan Güneysınır’a halk otobüsleri ve dolmuşlar sayesinde ortalama 1.5 saatte ulaşmanız mümkün. Konya uçak biletinizi uygun olduğunuz tarihe alarak konforlu bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Autogari în Güneysınır