Autocare catre Înmormântare

Informatii despre Înmormântare

ORAȘ Afyon
COD TELEFON 0 272
NUMĂR AUTO 03
NUMĂR DE TERMINALE DE AUTOBUZ 0

Informații pe care trebuie să le cunoașteți după ce cumpărați biletul de autobuz Înmormântare

Gömü Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Gömü, Afyonkarahisar’ın Emirdağ ilçesine bağlı bir belde olarak tanınıyor. Türklerin bu bölgeye yerleşimi 11. yüzyıl dönemlerine denk geldiği biliniyor. Gömü'nün bağlı olduğu ilçe ise ismini güneyinde bulunan Emir Dağı'ndan alıyor. Aynı zamanda Gömü Belediyesi, sunduğu imkanlarla küçük bir kasabadan daha fazlasını vadederek ziyaretçilerine adeta bir şehir hizmeti sergiliyor.

İlçeye 10 km, Afyonkarahisar iline 63 km uzaklıkta olan bu beldeye ulaşım ise hem ilçeden hem de ilden kalkan Gömü otobüs firmaları ile sağlanıyor. Buzlu firmasına ait otobüslerle beldeye çok rahat bir şekilde ulaşılıyor.

Gömü’de Gezilecek Yerler

Gömü beldesinde geldiğiniz zaman bu beldenin tarihi yapısını incelemek için gezip görebileceğiniz yerleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Emirdağ Yaylaları: Yaz aylarında büyük ilgi gören Emirdağ Yaylaları, turistler tarafından çok sık tercih ediliyor. Yazın sıcaklığından kaçan ziyaretçiler, kendilerini Emirdağ Yaylaları’nın serinliğinde ve temiz havasında buluyor.
  • Balcam Mağarası: İlçeye 10 km uzaklıkta olan bu mağaraya, Gömü otobüs seferlerini inceleyerek çok rahat ulaşım sağlayabilirsiniz. Mağaranın tarihi, oldukça eski dönemlere dayanıyor.
  • Amorium Antik Kenti: Gömü beldesine 10 km uzaklıkta olan kent, Emirdağ ilçesinde yer alıyor. Tarihi dokusuyla gelen ziyaretçileri etkisi altına alan bu antik kent, mutlaka görülmesi gerekenler arasında yerini alıyor.
  • Dandindere Tabiat Koruma Alanı: Gömü beldesinin bulunduğu bu alanda ise doğanın sunduğu tüm imkanlardan yararlanmak isteyenlerin tercih edebileceği bir yer olarak ziyaretçilerini karşılıyor. Koruma altına alınan alanda pek çok türde bitki ve ağaç bulunuyor. Koruma altına alınmış bu tarihi dokuyu görmek için Gömü otobüs bilet fiyatlarını inceleyerek yola çıkabilirsiniz.

Gömü'de Ne Yenir?

Hem Afyonkarahisar ilinden hem de ilçelerden otobüs firmaları sayesinde kolayca ulaştığınız Gömü beldesinde, ne yerim diye düşünüyorsanız işte Gömü beldesine ait lezzetler:

  • Yumurtalı Pide: Gömü denince akla ilk olarak yumurtalı pide geliyor. Bu eşsiz lezzetin tadına bakmak için Gömü otobüs biletini alarak bölgeye gelebilirsiniz.
  • Emirdağ Güveci: Bölgeye ait Emirdağ güveci, özel pişirme teknikleriyle damaklarda bambaşka bir tat bırakıyor.
  • Mercimekli Bükme: Mercimekten yapılan ve bükmenin tadına bakanların vazgeçilmezi olan bu yiyeceği, mutlaka tatmanız gerekiyor.

Gömü'de Nerede Kalınır?

Gömü'de konaklayabileceğiniz oteller, pansiyonlar ve apartlar gibi birçok konaklama alternatifi bulunuyor. Merkezi yakınlığıyla bilinen bu beldede konaklamak, son derece kolay bir hal alıyor. Hem uygun fiyatlı hem de geniş imkanlar sağlayan tesisler, ziyaretçilerine konforlu bir süreç yaşatıyor. Dilerseniz Gömü’den diğer ilçelere uygun Gömü otobüs biletlerinegöz atarak geçiş yapabilir ve tatilinizin keyfini doyasıya sürebilirsiniz.

Siz de Gömü'nün sağladığı bu olanakları merak ediyorsanız Afyonkarahisar'a ulaşmak için en yakın Afyonkarahisar uçak biletini bulabilir ve bu deneyimi yaşayabilirsiniz. Afyonkarahisar uçuşunuz esnasında rahatlığınız ve konforunuzun keyfini doyasıya çıkarma fırsatı elde etmiş oluyorsunuz.

bus