Yahşihan Otobüs Bileti

Yahşihan Hakkında Bilgi

NÜFUS 22.247
YÜZ ÖLÇÜMÜ 304 km²
İL Kırıkkale
TELEFON KODU 0 318
PLAKA KODU 71
OTOGAR SAYISI 1

Yahşihan Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Yahşihan ilçesi, Kırıkkale’nin merkezine en yakın ilçe olmasıyla dikkat çekiyor. Yaklaşık 30 bin kişilik nüfusa sahip olan bu ilçe, sosyal imkânlarıyla alanlarını ve faaliyetlerini devamlı genişletiyor. Merkez ile ilçe arasında yaklaşık 15 dakikalık mesafe bulunuyor. Bölgede Rahmi Hamurcu, Lider ve Beydağı turizm firmaları hizmet veriyor.

Kırıkkale Otogarı’ndan Yahşihan otobüs bileti alındığında, Samsun Bulvarı üzerindeki Ankara-Kırıkkale Yolu’ndan ulaşım sağlanıyor. Oldukça kısa süren otobüs seyahatleri, yolculuğunuzu henüz ilçeye ulaşmadan keyifli bir hale dönüştürüyor.

Yahşihan’da Gezilecek Yerler

Yahşihan otobüs firmaları ile ilçeye gelebilir, bölgenin güzelliklerini gezme fırsatını yakalayabilirsiniz. Stres atmak ve dinlemek için ideal seçenekler şöyle sıralanıyor:

  • Yeşilvadi: İlçenin Obaköy Mahallesi’nde bulunan vadi, keyifli doğa aktivitelerini gerçekleştirmenize imkân sunuyor.
  • Demir Köprü: İkinci Abdülhamit döneminden kalan köprü, Anadolu’nun ilk demir köprüsü olarak biliniyor. Tarihî yerlere merak duyanlar için öne çıkıyor.
  • Kırıkkale Kent Ormanı: İlçeden 10 kilometre uzaklıkta konumlanan orman, doğa sporları yapmanıza uygun şartlar sunuyor.

Yahşihan’da Ne Yenir?

Yahşihan otobüs seferleri ve süresi, otobüsün kalkış yerine göre değişiyor. Kırıkkale Yahşihanotobüs turlarıyla yapacağınız yolculukta birçok lezzete ulaşma kolaylığını elde ediyorsunuz. Bölgenin öne çıkan yemekleri ise şu şekilde belirtiliyor:

  • Keskin Tava: Az yağlı kuzu eti, domates ve yeşil biberle hazırlanan tava, mutlaka denenmesi tavsiye edilen yiyecekler arasında bulunuyor. Keskin yöresine özgü olmakla beraber, daha çok il genelinde tüketiliyor.
  • Katma Aşı: Taze yoğurt ve haşlanmış yarma buğdayla hazırlanan hafif yemekler arasında yer alıyor.
  • Tuvalak: İnce irmik ve et karışımıyla hazırlanmış köfteler, salçalı suda pişirilerek servis ediliyor.

Yahşihan’da Nerede Kalınır?

Yahşihan, merkeze yakın bir yerde konumlanıyor. Dolayısıyla hem ilçede hem de kent merkezinde bulunan birçok otele kolayca ulaşabilirsiniz. Farklı imkânlara sahip Kırıkkale otelleri, yerel tesislerde çeşitli alternatifler sunuyor. Bununla birlikte Yahşihan otobüs bilet fiyatları ve konaklama ücretleri, geniş bir skalaya sahip. Böylece bütçenize uygun bir tercih yapabilirsiniz.

Yahşihan Otogarları

bus