Tekirova Otobüs Bileti

Tekirova Hakkında Bilgi

İL Antalya
TELEFON KODU 0 242
PLAKA KODU 07
OTOGAR SAYISI 1

Tekirova Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Tekirova, Antalya’nın Kemer ilçesinde yer alan bir mahalle. Ortalama 2 bin 500 kişinin yaşadığı beldenin kıyıları, denizinin temizliği ve şeffaflığının simgesi olan mavi bayrağa sahip. Üç tarafı dağlarla çevrili olan Tekirova’nın etrafında Tarihi Faselis Olimpos tatil beldesi ve Yanartaş yer alıyor.

Türkiye’nin farklı şehirlerinden Antalya-Tekirova otobüs bileti satın alarak Tekirova’ya ulaşım sağlıyorsunuz. Yolculuğunuz terminale vardığınızda son buluyor. İsterseniz terminal içerisinden hareket eden minibüs hatlarını tercih ederek Tekirova ilçesi ya da diğer ilçelere ulaşımı sağlayabilirsiniz. Türkiye’nin her şehrinden ulaşım sağlayan Tekirova otobüs firmalarıarasında ise Pamukkale, Varan, Güney Akdeniz Seyahat, Metro Turizm öne çıkıyor.

Tekirova’da Gezilecek Yerler

Keşif yapmayı hobi edinen, yeni yerler görmeyi seven, yeni bilgiler öğrenmekten hoşlanan, doğanın ortaya koyduğu güzellikleri daha yakından görmek isteyenler adına Tekirova, son derece doğru bir tatil beldesi olarak karşımıza çıkıyor. Tekirova’da gezebileceğiniz yerler de şu şekilde;

  • Phaselis: Akdeniz kıyı şeridinde yer alan ve Tekirova otobüs seferleri ile ulaşabileceğiniz Likya’da olduğu tahmin edilen fakat Likya’nın şehir yapılanmasında çok dikkat çekmeyen Antik Yunan Şehri Phaselis, muhakkak görülmesi gereken antik kentler arasında yer alıyor.
  • Olimpos-Yanartaş: Bölgenin önemli liman kentlerinden olan Olimpos, muhakkak keşfedilmesi gereken yerlerden biri. Olimpos Dağı da teleferik ile ulaşılıp benzersiz kıyı şeridini yukarıdan görme fırsatı sunuyor. Olimpos'un sönmeyen ateşi Yanartaş da Tekirova’da görebileceğiniz doğal güzellikler arasında yer alıyor.
  • Üç Adalar: Tekirova kıyı şeridinden teknelerle ulaşabileceğiniz dört ada bulunuyor. Bunlar; Martı Adası, Mağara Adası, Piknik Adası ve Küçük Ada.
  • Noel Baba Kilisesi: Demre'de yer alıyor. Kilise, Noel Baba olduğuna inanılan Aziz Nikolaos'ın ölümüyle yapılan bir kilise.
  • Myra Antik Kenti: Demre’de yer alan kent, Myra Nehri üzerinde kurulmuş.

Tekirova’da Ne Yenir?

Tekirova otobüs firmaları aracılığı ile gelinen Tekirova’da yeme ve içme olanakları oldukça fazla. Damak tadınıza uygun ve dünya mutfaklarının yer aldığı restoran ve kafeleri Tekirova’da bulmak mümkün.

  • Akdeniz mutfağının oldukça popüler olduğu beldede, deniz ürünleri ve otlar oldukça meşhur.
  • Aynı zamanda hulüklü, lezzet çıkışı, sarma ve cive gibi yöresel lezzetleri de Tekirova’da tadabilirsiniz.

Tekirova’da Nerede Kalınır?

Tekirova’da kalabileceğiniz apartlar, pansiyonlar ve oteller bulunuyor. Konaklama olarak sunduğu olanaklarla öne çıkan Tekirova otelleri, rahatlıkla konaklamanızı sağlıyor. Siz de Tekirova otobüs bilet fiyatları hakkında bilgi alabilir, otel rezervasyonunuzu yapabilirsiniz.

İsterseniz başka bir seçenek olarak Antalya uçak bileti alabilir, hava yoluyla ulaşım sağlayabilirsiniz. Antalya uçuşları ile şehre ulaştıktan sonra kolayca otelinize gidebilirsiniz.

Tekirova Otogarları

bus