Ana menüye ulaşmak için tıklayınız. İçeriğe ulaşmak için tıklayınız.

İspir Otobüs Bileti

Bugün Yarın
OTOBÜS BİLETİ BUL

İspir Hakkında Bilgi

NÜFUS 15.603

YÜZ ÖLÇÜMÜ 2.129km2

İLErzurum

TELEFON KODU 0 442

PLAKA KODU 25

OTOGAR SAYISI 1

İspir Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

İspir, Erzurum’un önemli ilçelerinden biridir. Tarihi Bizanslılara kadar dayanır. Gürcü ve Ermeni halkın çoğunlukta olduğu bir yerdir. Obilet.com üzerinden İspir otobüs bileti satın alma işlemlerinizi hallederek ilçeyi keşfedebilirsiniz.

İspir otobüs seferleri sadece yerel seyahat firmaları tarafından yapılmaktadır. Bu firmaların tamamını obilet.com üzerinden detaylarıyla görebilirsiniz. Aralarında fiyat ve özellik karşılaştırmaları yaparak kendinize en uygun firmadan İspir otobüs biletinizi online olarak alabilirsiniz.

İspir’de nereler gezilir?

İspir’in kendi havası oldukça güzel ve etkileyicidir. Sokaklarını gezmek, doğasını keşfetmek gerekir. Özellikle görülmesi gereken yer ve yapıların başında İspir Kalesi gelmektedir. Muazzam bir manzaraya bakan kaleyi mutlaka ziyaret edin.

İspir Camii, Kadıoğlu Medresesi, Melik Halil Gazi Cami, Saltuklu mezarları, Yedigöze kalıntıları, Numan Paşa Camii, Devedağı Kalesi, Maden Kalesi, Ortaören Viranşehir kalıntıları, Petekli Manastırı gibi tarihi yapıları da mutlaka görmelisiniz.

İspir’de ne yenir?

Erzurum sınırları içinde cağ kebabı yemeden olmaz. Ayrıca buranın kendine has lezzetleri bulunmaktadır. Lorlu gugul, çaşur, gavud, kara helva, kete, lobiya turşusu, sac kavurma ve tatar böreği yemeden dönmeyin.

İspir’de nerede kalınır?

Konaklama tesislerinin sayısı az olsa da var olanlar yeterlidir. Öğretmenevi ve birkaç küçük otelde konaklama imkanınız bulunmaktadır.

İspir, kendine has güzelliğiyle keşfedilmesi gereken bir yerdir. Obilet.com üzerinden biletinizi alıp keşfe çıkabilirsiniz.

İspir Merkezli Aktif Otobüs Firmaları

İspir Merkezli Faaliyetine Son Vermiş Otobüs Firmaları

Seçiniz
Geçmiş Aramalar