İpsala Otobüs Bileti

7/24 Müşteri Hizmetleri
Güvenli Ödeme
Komisyon Yok, Ücretsiz
Ayda 16 Milyondan
Fazla Ziyaretçi
İki Dakikada
Biletini Al
İptal Edilen Bilete
Kesintisiz İade

İpsala Hakkında Bilgi

NÜFUS 28.249
YÜZ ÖLÇÜMÜ 741 km²
İL Edirne
TELEFON KODU 0 284
PLAKA KODU 22
OTOGAR SAYISI 1

İpsala Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Ülkenin batı ucundaki güzel şehir Edirne’nin önemli ilçelerinden biri İpsala’dır. Keyifli bir tatil geçirmek, farklı kültürler görmek ve kısa bir kaçamak için İpsala iyi bir tercih olacaktır. İpsala otobüs biletinizi obilet.com üzerinden alarak gezinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İpsala otobüs seferleri, çeşitli firmalar tarafından direkt olarak düzenlenmektedir. Düzenleyen firmaları bir arada görüp özellik ve fiyatlarını inceleyip kararlaştırmak için obilet.com üzerinden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu şekilde ekonomik bir İpsala otobüs bileti satın alabilirsiniz.

İpsala’da nereler gezilir?

İpsala konum olarak özel ve önemli bir yerdedir. Yunanistan sınır kapısının bulunduğu yer olması sebebiyle ülkemiz açısından önem taşımaktadır. Bu yüzden sürekli bir araç yoğunluğu da bulunmaktadır. Turistik bir değeri yok ama merak ederseniz, sınır kapısını ziyaret edebilirsiniz. Vizeniz varsa Yunanistan’a da geçebilirsiniz.

İpsala’da tarihi yapıdan ziyade çeltik tarlaları bulunmaktadır. Hatta bununla ilgili festivaller de düzenlenmektedir. Tarlaları gezip kırsal hayatın güzelliklerini yakından görebilirsiniz.

Avcılık yapmak gibi bir hobiniz varsa, av turizmi yapmak için ideal bir yer olduğunu bilmelisiniz. Buradaki geniş ovalarda, sakızlık ve bataklıklarda bulunan çeşitli hayvanları avlayabilirsiniz.

Alaca Mustafa Paşa Camisi, Osmanlı döneminden kalma bir camidir. Tahribata uğramış olsa da görebilirsiniz. Tek minareli cami, Sultan I. Murat Camisi de görmeniz gereken yerler arasında yer almaktadır.

Son olarak, kesme taşlardan yapılmış olan su kemerlerini de görebilirsiniz. Tekniği ve güzelliği ile gerçek bir eser olan kemerlerden maalesef sadece bir tanesi kalmıştır.

İpsala’da ne yenir?

Edirne’de olunca, ciğer yemeden dönülmez. Mutlaka burada bulunan ciğercilere uğramalısınız.

Buranın yöresel lezzetlerinden olan gözlü akıtma, ince akıtma ve gözleme yemelisiniz. Çeltik tarlaları ile meşhur olduğu için pirinçle yapılan her yemeği deneyebilirsiniz. Hatta eve dönerken de pirinç almalısınız.

İpsala’da nerede kalınır?

İlçenin pek çok yerinde, her bütçeye uygun olabilecek otel bulmak mümkündür. Ayrıca misafirhaneleri de tercih edebilirsiniz. Edirne merkez ya da Keşan’da kalıp buraya günübirlik de gelebilirsiniz.

Edirne’ye yolunuz düşerse, İpsala’ya uğramayı da ihmal etmeyin. İpsala otobüs bileti alma işlemlerinizi obilet.com üzerinden hızlı bir şekilde halledebilirsiniz.

)

İpsala Otogarları

İpsala Otogarı Köprü Mh. İpsala/Edirne