Horsunlu Otobüs Bileti

Horsunlu Hakkında Bilgi

İL Aydın
TELEFON KODU 0 256
PLAKA KODU 09
OTOGAR SAYISI 1

Horsunlu Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Horsunlu Aydın’ın Kuyucak ilçesinde yer alan bir mahalle. Mahallede birçok sosyal aktivite imkanı da bulunuyor. Aydın Otobüs Terminali’nden Kuyucak ilçesi ve Horsunlu’ya ulaşım sağlayan birçok otobüs hattı bulunuyor. Aynı şekilde bölgeden merkeze ulaşmak için de mahallede bulunan otobüs hatlarından biri kullanılarak mahalleye varılıyor.

Horsunlu otobüs firmaları içerisinde ise özellikle Didim Seyahat ve CTS Tur öne çıkıyor. Horsunlu'ya gitmek isteyen yolcular bu firmalardan herhangi birini tercih ederek kolay bir şekilde mahalleye ulaşabiliyorlar.

Horsunlu’da Gezilecek Yerler

Horsunlu’da gezilecek yerler şu şekilde sıralanıyor:

  • Mastaura Antik Kenti: Antik kent küçük bir yerleşim yeri olmasına rağmen tiyatro ve nekropolünden izler de görülüyor. Horsunlu otobüs seferleriyle antik kente ulaşmak mümkün.
  • Antik Kent Kalıntıları: Çok fazla arkeolojik kazı yapılmadığından pek tarihi eser bulunmuyor. Ancak bu zamana kadar bulunan eserlerin genellikle Roma dönemine ait olduğu biliniyor.

Horsunlu’da Ne Yenir?

Horsunlu’da tadabileceğiniz lezzetler ise şu şekilde sıralanıyor:

  • Keşkek: Ülkenin farklı bölgelerinde farklı şekillerde yapılan keşkek Horsunlu’da bölgeye özgü şekilde yapılıyor.Keşkek özellikle bayram ve düğün gibi özel günlerde sıklıkla tüketiliyor.
  • Yuvarlama: Görsel olarak mantıya benzese de malzeme ve yapılış yönüyle mantıdan farklı bir nitelik taşıyor. Yuvarlama da özel günlerde sıklıkla tüketilen yemekler arasında yer alıyor.
  • İlek: Aydın’ın incir yetiştiriciliğinde öncü olduğu biliniyor. İlek adı verilen ve incirin erkeği olarak bilinen meyve Kuyucak ve Horsunlu bölgesinde fazlaca yetişiyor. Özellikle incir seven turistler bu lezzetli meyvelerin tadına bakmak için Horsunlu otobüs bileti alıp mutlaka bu semti ziyaret ediyorlar.

Horsunlu Nerede Kalınır?

Horsunlu’da konaklayabileceğiniz birçok butik ve apart oteller bulunuyor. Siz de Horsunlu otellerinde konforlu bir konaklama istiyorsanız Horsunlu otobüs bilet fiyatlarına bakıp rezervasyon oluşturabilirsiniz. İlçeye hava yolu ile ulaşım sağlamak isterseniz de Aydın uçak bileti alabilirsiniz. Aydın uçuşları ile şehre vardıktan sonra kolaylıkla ilçeye ve otelinize ulaşabilirsiniz.

Horsunlu Otogarları

Horsunlu Merkezli Aktif Otobüs Firmaları

Horsunlu Varışlı Popüler Otobüs Seferleri

* Gösterilen bilet fiyatları son 7 gün içerisinde obilet’ten alınan en uygun fiyatlı biletin fiyatıdır. Güncel bilet fiyatları için lütfen yukarıdan sorgulama yapınız
bus