Havsa (Edirne) Otobüs Bileti

7/24 Müşteri Hizmetleri
Güvenli Ödeme
Komisyon Yok, Ücretsiz
Ayda 25 Milyondan
Fazla Ziyaretçi
İki Dakikada
Biletini Al
İptal Edilen Bilete
Kesintisiz İade

Havsa (Edirne) Hakkında Bilgi

NÜFUS 19.380
YÜZ ÖLÇÜMÜ 545 km²
İL Edirne
TELEFON KODU 0 284
PLAKA KODU 22
OTOGAR SAYISI 1

Havsa (Edirne) Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Havsa, adını Kanuni Sultan Süleyman’ın annesi Havsa Sultan’dan alan bir Edirne ilçesidir. Çok küçük ve şirin bir ilçedir. Burayı keşfetmek isterseniz, obilet.com üzerinden Havsa otobüs bileti satın alabilirsiniz.

Havsa otobüs seferleri çoğunlukla yerel kökenli seyahat firmaları tarafından yapılmaktadır. Bu seferlerin listesini, tüm firmaların özelliklerini ve fiyatlarını detaylı bir şekilde görebilirsiniz. Aralarında fiyat ve özellik karşılaştırması yaparak kendinize en uygun olan firmadan Havsa otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Havsa’da nereler gezilir?

Havsa çok küçük bir yerdir. Bu yüzden tüm ilçeyi 5-10 dakikada bile gezebilirsiniz. İlçede görülmesi gereken birkaç tane tarihi yapı bulunaktadır. Bunlar; Sokullu Camisi, Sokullu Hamamı ve çeşmesi ile Kurt Bey Anıtı’dır.

Havsa’da ne yenir?

Havsa küçük bir yer ama içerisinde çok büyük lezzetle barındırmaktadır. Arnavut ciğeri, yaprak ciğer, işkembe çorbası, kelle-paça çorbası, otlu börek ve nohut ekmeği gibi yemekleri tatmadan gelmemelisiniz. Ayrıca üzüm bağlarının yoğun olduğu bu ilçeden üzüm pekmezi de almadan gelmeyin.

Havsa’da nerede kalınır?

Burada konaklayabileceğiniz tek tesis öğretmenevidir. Hemen hemen herkesin bütçesine ve ihtiyacına uygun olabilecek bir yerdir.

Havsa, Edirne’ye yolunuz düştüğünde uğramanız gereken sevimli ve keyifli bir yerdir. Obilet.com üzerinden biletinizi alabilirsiniz.

Havsa'ya Kanuni Sultan Süleyman'ın annesinin adı verildiği bilinmektedir. Havsa Mimar Sinan'ın birçok eserini içinde bulundurur. Bu küçük ve şirin ilçe sürekli dışarıya göç vermektedir.

İlçeye yakın olmasından dolayı merkez ilçe olarak da adlandırmak mümkündür. Merkez ilçe olmasına rağmen küçük, şirin bir ilçedir ve çarşısını 5 dakika yürüyerek gezebilirsiniz.

Tarihi ve turizm açısından çok fazla ön planda olan bir ilçe değildir fakat gezilesi ve görülesi yerleri de mevcuttur. Havsa'nın yerleşim şekli genellikle düz ve ovalıktadır. Bu sebeple de tarıma el verişlidir.

Havsa Otobüs Biletini Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Havsa'ya bilet aldıktan sonra bu eşsiz güzel ilçemize gitmek için sadece saatleriniz kalmış oluyor ve bu saatlerde bu ilçe için sabırsızlanabilirsiniz.

Kendine has yemekleri ve Mimar Sinan'ın eserleri sizi beklemekte olacaktır.

Havsa'yı Ziyaret Etmek İçin 5 Sebep

  • Küçük bir ilçe olmasına rağmen güzelliklerle dolu olması
  • Mimar Sinan'a özel yapıtlar
  • Eşsiz güzel üzüm ve pekmezi
  • Eşsiz güzel lezzetlerde yemekleri
  • Küçük ve şirin olmasına karşılık kendine has güzellikleri

Havsa Gezilecek Yerler

Sokullu camisi, ilçe merkezinde olan bu camii Kurt Kasım Paşa için Mimar Sinan'a yaptırılmıştır. Yapısal olarak büyük hasarlar görmüştür.

Yapıldığı zamanlar 2 minareli olduğu bilinmektedir fakat Bulgar işgali sırasında bir minaresi hasar görerek yıkılmış ve günümüze tek minare olarak gelmiştir.

Büyük onarımlar sonucunda günümüze kadar gelmiş ve kullanıma devam edilmektedir. çeşme, Mimar Sinan tarafından yapıldığı bilinmektedir ve Sokullu Hamamı'nın duvarına bitişik bir şekilde günümüzde de kullanılmaktadır.

Kurt Bey Anıtı, burası Kurt Bey'in mezarıdır. Belediye binasının hemen yanındadır ve bu mezar anıtı eski Osmanlı mezarlık kültürünün en güzel örneğidir.  

Havsa'da Ne Yenir? Neleri Meşhur?

Havsa bölgesinde üzüm bağlarının fazlalığından dolayı burada üzüm ve üzüm pekmezi meşhurdur. üzümünün ve pekmezinin adına doyum olmamakla birlikte kendine has bir güzelliği de vardır.

Havsa otobüs bileti aldıktan sonra buranın eşsiz güzel lezzetlerine de kendinizi hazırlayabilirsiniz. Eğer ki bu ilçemize gelirseniz, Arnavut ciğeri, yaprak ciğeri, işkembe ve kelle paça çorbasını mutlaka denemelisiniz.

Lezzetlerine doyum olmaz. Bunların yanı sıra da katık, nohut ekmeği ve otlu böreği de denemelisiniz.

Havsa (Edirne) Otogarları


Havsa (Edirne) Kalkışlı Popüler Otobüs Seferleri

* Gösterilen bilet fiyatları son 7 gün içerisinde obilet.com’dan alınan en uygun fiyatlı biletin fiyatıdır. Güncel bilet fiyatları için lütfen yukarıdan sorgulama yapınız

Havsa (Edirne) Varışlı Popüler Otobüs Seferleri

* Gösterilen bilet fiyatları son 7 gün içerisinde obilet.com’dan alınan en uygun fiyatlı biletin fiyatıdır. Güncel bilet fiyatları için lütfen yukarıdan sorgulama yapınız

Havsa (Edirne) Varışlı Son Sorgulanan Otobüs Seferleri

obilet kullanıcılarının Havsa (Edirne) üzerinden En Çok Seyahat Ettiği 9 Durak