Ana menüye ulaşmak için tıklayınız. İçeriğe ulaşmak için tıklayınız.

Gürgentepe Otobüs Bileti

Bugün Yarın
OTOBÜS BİLETİ BUL

Gürgentepe Hakkında Bilgi

NÜFUS 13.821

YÜZ ÖLÇÜMÜ 185km2

İLOrdu

TELEFON KODU 0 452

PLAKA KODU 52

OTOGAR SAYISI 1

Gürgentepe Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Gürgentepe, Ordu’nun küçük ve sevimli ilçelerinden bir tanesidir. Burayı ve güzelliklerini keşfetmek isterseniz, obilet.com üzerinden Gürgentepe otobüs bileti satın alabilirsiniz.

Gürgentepe otobüs seferleri sadece yerel seyahat firmaları tarafından yapılmaktadır. Bu firmaların hepsini detaylı bilgileriyle obilet.com üzerinden görebilirsiniz. Aralarında fiyat ve özellik karşılaştırmaları yaparak kendinize en uygun olan firmadan Gürgentepe otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Gürgentepe’de nereler gezilir?

Gürgentepe’de görülmesi gereken en önemli yer, Tikenlice Köyü’dür. Burada bulunan Kuzgunkaya ve Mağarayanı mahallelerindeki kaya mezarlıkları görmelisiniz. Burası, 1. derece arkeolojik SİT alanı olarak tescil edilmiştir.

Akmescit’te bulunan Akkilise kalıntılarını, Eskiköy’deki uzun geçmişe sahip olan oyukları da mutlaka görmelisiniz.

Gürgentepe’de ne yenir?

Ordu’nun mutfağında bulunan lezzetli yemeklerin hepsini burada da bulabilirsiniz. Pide, karalahana sarması, karalahana çorbası, kıvırtma, mıhlama ve balık çeşitlerinden bol bol yemelisiniz.

Gürgentepe’de nerede kalınır?

Gürgentepe küçük bir ilçe olduğundan konaklama seçenekleri de kısıtlıdır. İlçede bulunan öğretmenevinde konaklayabilirsiniz.

Tarihi yapıları ve kendine has havasıyla Gürgentepe mutlaka görülmesi gereken bir yerdir. Obilet.com üzerinden otobüs biletinizi satın alarak yola çıkabilirsiniz.

Gürgentepe Otogarları

Gürgentepe Otogarı Döşek, Kırlı Sk., 52610 Gürgentepe/Ordu
Seçiniz
Geçmiş Aramalar