Güneyyurt Otobüs Bileti

Güneyyurt Hakkında Bilgi

İL Karaman
TELEFON KODU 0 338
PLAKA KODU 70
OTOGAR SAYISI 1

Güneyyurt Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Karaman’ın ilçelerinden biri olan Ermenek, ulaşım imkânının oldukça gelişmiş yapıda olduğu bölgeler arasında yer alıyor. Bu ilçeye bağlı olan Güneyyurt beldesi ise, adından anlaşılacağı üzere kentin güney kesiminde konumlanıyor. Güneyyurt’un Ermenek ilçe merkezine yakın bir konumda olması ve yol üzerinde bulunması ise bölgeye birçok avantaj kazandırıyor.

Karaman’ın Güneyyurt beldesine ulaşmak için öncelikle Karaman Otogarı’na gitmeniz gerekiyor. Otogardan ise beldeye gidebilmek için Ermenek Yücel Oto firmasından Güneyyurt otobüs biletinialmanız gerekiyor. Böylece ilçe merkezine ve beldeye ulaşım sağlayabilirsiniz.

Güneyyurt’ta Gezilecek Yerler

Güneyyurt, gezilecek özel lokasyonlara sahip yerlerden biri oluyor. Özellikle doğasıyla ve tarihi yapılarıyla dikkat çeken ilçede gezip görebileceğiniz noktalar şöyle sıralanıyor:

  • Ermenek Barajı: Doğal yapısını koruyan bir bölgede bulunan Ermenek Barajı, Güneyyurt çevresinde mutlaka ziyaret edilmesi gereken noktalar arasında yer alıyor.
  • Ilısu Şelalesi: Sıcak yaz günlerinde Ilısu Şelalesi’nden akan su, serinletici bir ortam oluşturuyor. Özellikle yaz günlerinde insanlar, Güneyyurt çevresinde gezilerini bu şelaleye de gerçekleştiriyor. Ziyaretçiler bu lokasyona, Güneyyurt otobüs firmaları ya da diğer otobüs firmaları tarafından düzenlenen turlarla değil, kendi araçlarıyla ulaşım sağlayabiliyor.
  • Tol Medrese: Varlığını 1339 yılından günümüze kadar sürdüren Tol Medrese, tarihi dokusuyla önemli yerlerden biri oluyor. Güneyyurt çevresinde uğramanız gereken bölgelerden biri olarak öne çıkıyor.
  • Ermenek Ulu Cami: Güneyyurt ve Ermenek bölgesinin en popüler lokasyonları arasında bu cami yer alıyor. Ermenek Ulu Cami’nin ihtişamlı görüntüsü ziyaret edenleri büyülüyor.

Güneyyurt’ta Ne Yenir?

Güneyyurt otobüs seferleri ile ilçeye ulaşabilir, yakın bölgelerde gezme olanaklarını yakalayabilirsiniz. Aynı zamanda gezi sırasında yöresel lezzetleri tatma fırsatınız da bulunuyor. Güneyyurt yöresine ait olan ve kendine has isimleriyle bilinen yöresel lezzetler ise şöyle sıralanıyor:

  • Batırma: İrmik ve yerel çeşnilerle hazırlanan batırma, bölgenin en leziz yemekleri arasında yer alıyor.
  • Bulgurca: Keçi eti ve yerel çeşnilerin harmanlanmasıyla yapılan bu yemek, bölgenin öne çıkan yöresel yiyeceklerinden biri oluyor.
  • Herse: Enerji kaynağı olarak tanımlanan herse, özellikle düğünlerde fazlasıyla pişiriliyor. Bu yöresel ürün, soğan, buğday, baharat, tereyağı ve nohut gibi daha birçok malzemenin karşımınından oluşuyor.

Güneyyurt’ta Nerede Kalınır?

Güneyyurt otobüs bilet fiyatları özelinde yaptığınız planlamada konaklama alanları da büyük önem taşıyor. Güneyyurt’ta konaklayabileceğiniz yerler pansiyon tarzı işletmeler oluyor. Ancak Güneyyurt’a en yakın ilçelerden biri olan Ermenek’te; otel, pansiyon, apart gibi konaklama seçenekleri de bulunuyor.

Güneyyurt Otogarları

Güneyyurt Merkezli Aktif Otobüs Firmaları

Güneyyurt Merkezli Faaliyetine Son Vermiş Otobüs Firmaları


Güneyyurt Kalkışlı Popüler Otobüs Seferleri

* Gösterilen bilet fiyatları son 7 gün içerisinde obilet’ten alınan en uygun fiyatlı biletin fiyatıdır. Güncel bilet fiyatları için lütfen yukarıdan sorgulama yapınız

Güneyyurt Varışlı Popüler Otobüs Seferleri

* Gösterilen bilet fiyatları son 7 gün içerisinde obilet’ten alınan en uygun fiyatlı biletin fiyatıdır. Güncel bilet fiyatları için lütfen yukarıdan sorgulama yapınız

obilet kullanıcılarının Güneyyurt üzerinden En Çok Seyahat Ettiği 3 Durak

bus