Dumlupınar Otobüs Bileti

7/24 Müşteri Hizmetleri
Güvenli Ödeme
Komisyon Yok, Ücretsiz
Ayda 16 Milyondan
Fazla Ziyaretçi
İki Dakikada
Biletini Al
İptal Edilen Bilete
Kesintisiz İade

Dumlupınar Hakkında Bilgi

NÜFUS 2.928
YÜZ ÖLÇÜMÜ 250 km²
İL Kütahya
TELEFON KODU 0 274
PLAKA KODU 43
OTOGAR SAYISI 1

Dumlupınar Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Dumlupınar, Kütahya’nın tarihi açıdan oldukça önemli bir ilçesidir. Kurtuluş Savaşı’nın en önemli anlarına tanıklık etmiş bir yerdir. Bu tarihi ve özel toprakları yakından görmek isterseniz obilet.com üzerinden Dumlupınar otobüs bileti satın alma işlemlerinizi halledebilirsiniz.

Dumlupınar otobüs seferleri yapan pek çok seyahat firması bulunmaktadır. Bu firmaların hepsini obilet.com üzerinden detaylarıyla görme imkanına sahipsiniz. Aralarında fiyat ve özellik karşılaştırmaları yaparak kendinize en uygun olan firmayı seçebilirsiniz. Dumlupınar otobüs biletinizi ekonomik şekilde satın alabilirsiniz.

Dumlupınar’da nereler gezilir?

Kurtuluş Savaşı’na sahne olmuş bu ilçede görülmesi gereken pek çok tarihi yapı ve alan bulunmaktadır. Başkomutanlık Tarihi Milli Parkı ziyaret etmeniz gereken ilk yerdir. Ardından Dumlupınar Şehitliği’ni de ziyaret etmeyi ihmal etmeyin.

Kurtuluş Savaşı Müzesi ve Dumlupınar Atatürk Evi de görmeniz gereken diğer özel yapılardır.

Dumlupınar’da ne yenir?

Dumlupınar’da yiyeceğiniz lezzetli yemeklerin yanı sıra peynirinden mutlaka tatmalı hatta satın almalısınız. Namaz lokması, cimcik, dolambe böreği, kıymalı sini mantısı, ıspanaklı şibit, sarma hamur dolması, zerdeli pilav, pilavlı tas kebabı ve doldurma kabak tatlısı yemeden dönmeyin.

Dumlupınar’da nerede kalınır?

İlçede konaklama tesislerinin sayısı az olsa dahi var olanlar ihtiyaçları karşılamaktadır. Öğretmenevi ve küçük otellerden herhangi birinde kalabilirsiniz.

Dumlupınar’a mutlaka gitmeli ve tarihi yapıları, alanları görmelisiniz. Obilet.com üzerinden otobüs biletinizi satın alıp zamanda yolculuk yapabilirsiniz.

)

Dumlupınar Otogarları