Dokurcun Otobüs Bileti

Dokurcun Hakkında Bilgi

OTOGAR SAYISI 1

Dokurcun Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Sakarya iline bağlı 16 tane ilçeden biri de Akyazı. Akyazı ilçesine bağlı 73 tane mahalle var. Bu mahallelerden biri de Dokurcun olarak biliniyor. Dokurcun ile Sakarya il merkezi arası yaklaşık 45 km. Dokurcun, sahip olduğu doğal güzellikleri sayesinde sık sık ziyaret ediliyor.

Dokurcun otobüs bileti satın aldıktan sonra ilçe otogarına ulaşıyorsunuz. Akyazı’dan Dokurcun’a ulaşabilmek için belediye otobüslerini ya da özel firmaları tercih edebilirsiniz. Yine aynı şekilde il merkezine ulaşabilmek için de farklı opsiyonlarınız bulunuyor. Dokurcun otobüs firmaları kapsamında Vogo Tur ve Sakarya Vib Turizm hizmet veriyor.

Dokurcun’da Gezilecek Yerler

Dokurcun otobüs bileti satın aldıktan sonra Dokurcun ve civarında gezebileceğiniz pek çok nokta bulunuyor. Dokurcun ve civarında gezebileceğiniz yerlerden bazıları şu şekilde sıralanıyor:

  • Zincirli Baba Türbesi: Mir Ali Türbesi olarak da biliniyor. Türbe, turistler tarafından sık sık ziyaret ediliyor.
  • Sülüklü Göl: Gölde yüzmek ve balık tutmak yasak. Turkuaz renginde bir göl olan Sülüklü Göl, eşsiz manzarasıyla sık sık ziyaret ediliyor.
  • Çiğdem Yaylası: Her yıl temmuz ayında şenlikler düzenlenen bu yayla, yemyeşil doğasıyla gezilmesi gereken yerler arasında bulunuyor.

Dokurcun’da Ne Yenir?

Dokurcun’da farklı lokasyonlarda yiyebileceğiniz pek çok farklı yemek / yiyecek bulunuyor. Dokurcun otobüs seferlerini kullanarak Dokurcun ve civarında yiyebileceğiniz yemeklerden / yiyeceklerden bazıları şu şekilde sıralanıyor:

  • Alabalık: Dokurcun ve civarından tutulan balıklar, farklı işletmelerde müşterilere sunuluyor. Dokurcun’a gittiğinizde bu taze balıkların tadına mutlaka bakmalısınız.
  • Cevizli Lokum: Klasik lokumlardan farklı olan bu lokum, Sakarya cevizleri kullanılarak yapılıyor. Çayın yanında sık sık tercih edilen bu lezzetin tadına bakmalısınız.
  • Kaşnuka: Yöreye özgü bir lezzet olan kaşnuka, pırasalı bir kek. Farklı bir tada sahip olan bu lezzeti denemelisiniz.

Dokurcun’da Nerede Kalınır?

Dokurcun ve civarı, yıl içerisindeki bazı dönemlerde sık sık ziyaret ediliyor. Ziyaretçilerin konaklama ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için Dokurcun ve civarında pek çok otel bulunuyor. Bu otellerden bazıları butik otel tarzındayken, termal otel de bulunuyor. Dokurcun ve civarında konaklamak istiyorsanız, bütçenize uygun bir otel bulabilirsiniz. Dokurcun otobüs bilet fiyatlarını inceledikten sonra Dokurcun ve civarındaki bu konaklama imkanlarından faydalanabilirsiniz.

Dokurcun Otogarları

Dokurcun Merkezli Aktif Otobüs Firmaları

Dokurcun Merkezli Faaliyetine Son Vermiş Otobüs Firmaları

bus